سرویس آشپزخانه, مجله لالاروژ

عملکرد زودپز خوب در تهیه غذا

زودپز

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/quick-cooker

در واقع زودپز نوعی محصول خانگی می باشد که برای تهیه و پخت غذا مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، سپری کردن زمان زیاد در بیرون از منزل و نداشتن زمان کافی برای پخت غذا این وسیله بسیار مورد توجه قرار گرفته و جزء وسایل ضروری هر خانه شده است. از آنجا که زود پز ها انواع متفاوتی دارند در این مقاله میخواهیم اطلاعاتی درباره ی انواع زودپز ها ارائه دهیم.

سرویس پارچه ایمزایای استفاده از زودپز

1) منجر به صرفه جویی در زمان و انرژی و در نتیجه پخت غذا با سرعت و کیفیت میشود.

2) به دلیل بسته بودن در زودپز و عدم ورود هوا به درون آن منجر به حفظ رطوبت و طعم غذا میشود.

3) پخت و پز سالم

4)خنک تر ماندن فضای آشپزخانه

نکاتی که در هنگام خرید زودپز باید مورد توجه قرار گیرد

1) اندازه و ظرفیت زودپز:  اولین نکته ای در هنگام خرید زود پز باید به آن توجه کنید ظرفیت زودپز می باشد. واحد اندازه گیری ظرفیت زودپز لیتر است. زودپز هایی که ظرفیتی زیر 5 لیتر دارند برای خانواده های دو تا سه نفره مناسب هستند. برای خانواده های سه تا شش نفره، زود پز های 5 تا 7 لیتری مناسب می باشد. و برای خانواده های بیش از پنج نفره زودپزهای7 تا 10 لیتری مناسب است.

2) امنیت زودپز: در هنگام خرید زودپز باید توجه کنید که زود پز دارای نشان استاندارد و گارانتی باشد. و موارد ایمنی در آن رعایت شده باشد.

3) جنس بدنه: زود پز هایی که از جنس فولاد ضد زنگ میباشند و نچسب می باشند انتخاب مناسبی هستند.

این مطلب را از دست ندهید  تاثیر نور در دیزاین آشپزخانه ایرانی

نحوه ی عملکرد زودپز

فشار بخار آب موجود در زودپز باعث افزایش دمای درون زود پز میگردد یعنی  علت گرمای درون زود پز محدود به دمای آب جوش نمیباشد. زودپزها با افزایش فشار بر روی مواد غذایی منجر میشوند که مدت زمانی که آب جذب غذا میگردد کمتر شود.

از دیگر مزیت های زودپز این ویژگی می باشد که منجر به ترد شدن مواد غذایی سفت و خشک (مانند گوشت) میگردد و در نتیجه باعث پخت غذایی آبدار و ترد میشود. همچنین زود پزها با حفظ مواد مغذی و از بین بردن مواد مضر باعث میشود غذای پخته شده در آن راحتتر هضم شود.

زودپز

مراحل تحول زودپز ها

زود پز نخستین بار به وسیله یک فیزیکدان فرانسوی اختراع شد. زود پزی که توسط این فیزیکدان اختراع شد به نسل اول زودپز معروف گردید. از معایب بزرگی که زود پز های نسل اول داشتند سر و صدای زیاد بود که این موضوع باعث شد مورد توجه و استفاده ی بسیاری افراد قرار نگیرد. همچنین زودپز های قدیمی علاوه بر سرو صدای زیاد از ایمنی کمی برخوردار بودند و استفاده از آن ها خطرناک بود چرا که ممکن بود منجر به انفجار زود پز گردد.

با گذشت زمان زود پز های جدیدتر که دارای ایمنی بیشتری بوده و همچنین سر و صدا زیادی ندارند تولید گردید. این زودپز ها دارای قفل در بوده، که تا زمانی که بخار آب درون زودپز کم نشود قفل آن باز نخواهد شد. علاوه بر آن قفل در باعث می شود که شما هنگام عدم استفاده زود پز، بتوانید از ان برای نگه داری مواد غذایی استفاده کنید.

انواع زودپزهای موجود در بازار

زودپز معمولی

زودپز های معمولی منبع انرژی جدایی ندارند و غذا بر روی شعله های اجاق گاز پخته می شود. به همین دلیل استفاده و راه اندازی آن به زمان زیادی نیاز ندارد. بیشتر زود پزهای معمولی بدون تایمر بوده اما ماندگاری بالایی دارند. بهتر است زودپزهای معمولی از جنس استیل ضد زنگ باشند.

زودپز برقی

استفاده از زود پز ها برقی بسیار راحت بوده و برای افرادی که زمان کافی برای پخت غذا ندارند بسیار مناسب می باشد. این زودپزها دارای تایمر می باشند و شما قادر خواهید بود زمان لازم را برای پخت غذا را محاسبه نمایید و تنظیم کنید. اما نکته ی قابل توجه این است که به زمان بیشتری برای پخت غذا نیاز دارید و ماندگاری آن ها نیز به نسبت زود پزهای معمولی کمتر می باشد.

مزایای زودپزهای معمولی

از مزایای زودپز معمولی نسبت به زودپز برقی میتوان به این موارد اشاره کرد:

زود پز های معمولی به نسبت زودپزهای برقی، باعث ایجاد فشار بیشتری میشوند. و همچنین مدت زمان طولانی تری قادر به نگه داری فشار درون خود می باشند. البته میزان گرما و مقدار آب نیز در این مورد تاثیرگذار است.

این مطلب را از دست ندهید  جنس پارچه ی مناسب برای آبگیر ظروف

زودپز های برقی  علارغم مصرف زمان بیشتر، فشار کمتری  ایجاد میکنند. به طور کل مقدار فشاری که ایجاد میکنند کمتر از زودپزهای معمولی می باشد.

زودپز های معمولی را به راحتی میتوان درون آب سرد قرار داد و آن را خنک نمود. اما برای زود پز های برقی امکان خنک کردن با این روش وجود ندارد و باید برای سرد شدن ان صبور بود و زمان صرف کرد. پس توصیه میشود در صورت عجله داشتن از زود پز های های معمولی استفاده نمایید.

از مزیت های قابل توجه دیگر زودپز های معمولی نگه داری از آن می باشد. چرا که زودپز های معمولی را راحتر میتوان در هر مکانی قرار داد اما برای زودپزهای برقی این امکان وجود نداد. پس با خرید زود پز معمولی در فضای آشپزخانه صرفه جویی میکنید.

همچنین زودپز های معمولی دو منظوره می باشند یعنی میتوانید در ان را برداشته و از ان ها به عنوان تابه و .. استفاده نمایید.
برای عضویت در اینستاگرام لالاروژ و مشاهده تصاویر بیشتر  کلیک کنید

مزایای زودپز برقی

زودپزهای برقی نیز دارای مزیت ها خاص خودشان میباشد که با زودپز های معمولی متفاوت است. از جمله:

مهمترین مزیت زودپزهای برقی نسبت به زودپزهای معمولی ایمنی بیشتر آن است. در زود پز های برقی سنسورهایی تعبیه شده; که باز یا بسته بودن درب زود پز را تشخیص داده بنابراین قبل از بسته شدن کامل درب; اجازه تولید گرما را نخواهد داد.

از دیگر موارد با اهمیت درباره ی زود پز های برقی تنظیم زمان پخت در آن میباشد. یعنی شما قادر خواهید بود زمان پخت غذا را محاسبه و تنظیم کرده تا زود پز به طور خودکار در آن زمان خاموش شود.

زودپز

داشتن این ویژگی برای کسانی که مدت زیادی را در بیرون خانه سپری میکنند مناسب بوده و شما قادر خواهید بود بدون نگرانی به کار های دیگرتان برسید. مثلا میتوان زمان آن را طوری تنظیم کرد که زمانی که از سرکار برمیگردید غذا اماده باشد.

امروزه با استفاده از زودپزهای برقی جدید میتوان علاوه بر تنظیم زمان خاموش شدن آن زمان روشن شدن آن را هم تنظیم کرد. لازم به ذکر است که قابلیت تنظیم این زودپزها تا سقف 12 ساعت میباشد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *