مجله لالاروژ

راهنمای خرید در ظروف سالاد خوری

سالاد خوری

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/salad-eating

برای اینکه بتوانیم از مهمانان خود بهترین پذیرایی را داشته باشیم، نیازمند وسایل مختلفی هستیم. که یکی از آن ها ظرف سالاد خوری میباشد. استفاده از ظروفی شیک و لوکس برای ریختن مواد غذایی در آن، علاوه بر زیبایی سفره مهمانان را برای خوردن غذا ترغیب میکند. ظرف های سالاد خوری یکی از مهمترین وسایل و ظروف در دکوراسیون داخلی آشپزخانه محسوب میشود و برای کسانی که به زیبایی میز غذا خود اهمیت میدهند، بسیار مناسب میباشد.

همانطور که میدانید یکی از بهترین پیش غذاها سالاد میباشد که بیشتر مردم به آن علاقه مندند. به همین دلیل در همه خانه ها باید یک ظرف برای قرار دادن سالاد موجود باشد. امروزه ظروف سالاد خوری در انواع و طرح های مختلفی در بازار موجود است که انتخاب آن را سخت کرده است اما بهتر است ظرف سالاد خوری شما با سایر ظروفتان ست شود.

سرویس پارچه ای

راهنمای خرید ظرف سالاد خوری

تهیه ی یک ظرف سالاد خوری کاملا به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است این ظروف را برای استفاده در رستوران تهیه نمایید. در اینصورت باید به جنس و یا قابلیت شستشوی آن در ماشین ظرفشویی توجه کنید. برای کسانی که به زیبایی چیدمان و میز غذای خود اهمیت میدهند داشتن ظروف مناسب و کافی دارای اهمیت است و میتواند برای چیدمان یک میز مناسب به شما کمک نماید.

ظروف سالاد خوری در انواع و جنس های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند اما میتوان محبوبترین جنس ظرف سالاد خوری را سرامیک نام برد. همچنین سالاد خوری های با رنگ سفید بسیار مورد استقبال قرار میگیرد، چرا که به راحتی میتوان آن را با هر چیدمانی هماهنگ کرد. اما اگر قصد خرید تنها یک سالاد خوری را دارید توصیه میشود با سایر ظروف خود هماهنگ کنید.

این مطلب را از دست ندهید  نشانه های بر روی ظروف پلاستیکی به چه معناست؟
در ادامه مطالبی برای خرید ظرف سالاد خوری مناسب ارائه میدهیم:
نکات مهم در هنگام خرید ظرف سالادخوری
توجه به اندازه و وزن ظرف سالاد خوری:

اولین نکته ای که در هنگام خرید ظرف سالاد خوری باید مورد توجه قرار دهید وزن و اندازه ی ظرف شما میباشد. یعنی شما باید ظرف خود را طوری انتخاب نمایید که با میزغذاخوری، سفره، و همچنین تعداد نفراتی که میخواهید ار آن ها پذیرایی کنید، هماهنگ باشد. همچنین از نظر انتخاب وزن مناسب نیز باید به گونه ای انتخاب شود که بعد از ریختن محتویات به درون آن سنگین نشود تا جابه جایی و شستشوی آن راحت باشد.

سالاد خوری

متناسب بودن ظرف سالاد خوری با سایر ظروف

بهتر است جنس ظروف سالاد خوری با سایر ظروف پذیراییتان متناسب باشد. به عنوان مثال اگر سرویس غذاخوری شما از جنس سرامیک است بهتر است ظرف سالاد خوری خود را نیز از همین جنس انتخاب نمایید.

توجه به رنگ و طرح ظروف سالاد خوری

در این مورد نیز همانند مورد قبلی که به آن اشاره کردیم توصیه میشود برای انتخاب رنگ و طرح و مناسب، رنگ سایر ظروف سرو و پذیرایی خود را مورد توجه قرار داده و با توجه به آن ظرف سالاد خوری خود را تهیه نمایید.

به درب، دسته و پایه ظرف مورد نظر خود توجه نمایید

سالاد خوری ها در انواع مختلفی در بازار موجود میباشند که بعضی از آن ها دارای درب، پایه و دسته هستند. سالاد خوری های دارای این ویژگی علاوه بر داشتن کیفیت بالاتر، حمل و چینش آنها  نیز راحتتر است. اما در هر حال انتخاب سالاد خوری به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

آشنایی با نحوه ی شستن ظرف مورد نظر

بهتر است قبل از خرید یک ظرف سالاد خوری جنس و قابلیت های آن را مورد توجه قرار دهید سپس با توجه به نیاز خود اقدام به تهیه ظرف مورد نظر نمایید. و به عنوان مثال اگر برای استفاده در خانه میخواهید میتوانید هم با دست آن رابشوویید و هم ماشین ظرفشویی. اما اگر برای استفاده در رستوران ظرف را تهیه میکنید از قابیت شستش با ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل نمایید تا استفاده و شستشو آن راحت و آسان شود.

چند ایده برای چیدمان بهتر میز غداخوری

چگونگی چیدمان میز غذاخوری و نحوه ی قرار دادن بشقاب ها، قاشق ها و … به اندازه نحوه ی پخت و آماده سازی غذا دارای اهمیت میباشد. همانطور که میدانید چیدمان میز در نگاه اول مورد توجه قرار میگیرد و نشان دهنده ی سلیقه ی میزبان است. علاوه بر این میتوان بیان کرد که چگونگی چیدمان میز بر روی اشتهای افراد هم تاثیر گذار است. چرا که با دیدن یک میز غذاخوری شیک و زیبا افراد برای خوردن غذا ترغیب میشوند.

برای چیدمان میز که یک موضوع بسیار تاثیر گذار بر دکوراسیون داخلی میباشد ابتدا باید به نوع غذا مورد استفاده و همچنین به این موضوع که مراسم رسمی است یا غیر رسمی توجه نمود. چرا که چیدمان میز غذا خوری در مراسم های رسمی با مهمانی های خودمانی و دوستانه متفاوت میباشد.

علاوه بر آن میتوان اینگونه بیان کرد که سرو هر غذایی ابزار مخصوص خودش را دارد پس دانستن نوع غذا دارای اهمیت است. ابزاری که در همه ی میز های غذاخوری مورد توجه قرار میگیرد عبارت است از : قاشق، چنگال، کارد، بشقاب و لیوان. این ابزار جزء لوازم ضروری است .همچنین میتوانید از  شمع، گل، و ..نیز برای تزیین و زیبایی سفره استفاده نمایید.

سالاد خوری

چیدمان صحیح بشقاب ها

شروع چیدمان یک میز غذا خوری از چیدمان بشقاب ها شروع میشود. به اینصورت که بشقاب ها را با فاصله ی 2 تا 2.5 سانتی متری از هم در لبه ی میز بچینید.در صورت داشتن سوپ نیز ظروف سوپ خوری را در درون بشقاب غذاخوری قرار میدهیم. و همچنین در صورت داشتن کاسه، آن ها را نیز درون بشقاب ها قرار میدهیم. این کار را با نهایت دقت انجام دهید تا بشقاب ها نامرتب و بی نظم روی هم چیده نشوند.

این مطلب را از دست ندهید  چگونه ظروف چینی را بشوییم تا آسیبی نبیند؟
چیدمان صحیح لیوان ها

محل مناسب برای قرار دادن لیوان سمت راست بشقاب شما میباشد. در صورت استفاده از دو لیوان که دارای اندازه های متفاوتی هستند لیوان قدبلند تر را نزدیک بشقاب قرار داده و دیگری را در کنارش میگذارید.

چیدمان صحیح کارد، قاشق و چنگال

برای چیدمان کارد، قاشق و چنگال بهتر است بدانید که کارد در سمت راست بشقاب قرار میگیرد به طوریکه لبه ی تیز آن به سمت بشقاب شما باشد. در صورت عدم نیاز به کارد، میتوانید از قرار دادن آن بر روی میز خودداری کنید. قاشق نیز حتما در سمت راست بشقاب قرار میگیرد.و در صورت وجود کارد، قاشق را در کنارش بگذارید. اما محل قرار گیری چنگال با توجه به وجود یا عدم وجود کارد متغیر است. یعنی در صورت وجود کارد در سمت چپ و در غیر این صورت در سمت راست و کنار قاشق قرار میگیرد.

کاسه های کوچک ماست و ترش

 کاسه های کوچک تک نفره که برای سرو ماست و ترشی مورد استفاده قرار میگیرد را  بهتر است در بالای بشقاب، سمت راست، بین لیوان و بشقاب قرار دهید

دستمال،نمکدان، فلفلدان

دستمال هم می تواند روی بشقاب قرار گیرد و هم سمت چپ بشقاب که کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. نمکدان و فلفل پاش هم در سمت چپ بشقاب قرار میگیرند.

برای عضویت در اینستاگرام لالاروژ و مشاهده تصاویر بیشتر  کلیک کنید

چیدمان غذا

چیدمان غذاها روی میز باید به صورتی انجام گیرد که برای همه افراد امکان دسترسی راحت به آن ها وجود داشته باشد. مثلا تعداد دیس های پلو باید به گونه ایی در سراسر میز قرار داده شود که به همه ی افراد نزدیک باشد. خورش ها و خوراک ها در ظرف های کوچک بین هر دو یا سه بشقاب غذاخوری قرار داده میشود. استفاده از دیس های بزرگ باعث میشود امکان استفاده ی راحت برای همه ی افراد موجود نباشد. بنابراین استفاده از ان توصیه نمیشود. ژله بهتر است در ظرف های تک نفره کوچک سرو شود. برای سبزی و سالاد هم باید تعدادی ظرف در نظر گرفته شود که بتوان آن ها را در قسمت های مختلف میز قرار داد.

سالاد خوری

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای خرید ظروف غذاخوری مناسب
تزیین میز غذاخوری با استفاده از گل و شمع

 گلدان هایی که دارای ارتفاع کم میباشند به میز غذا و  همینطور دکوراسیون داخلی شما جلوه ی ویژه و زیبایی چشم نوازی می دهد. رنگ گل ها و گلدان ها هم باید متناسب با ظروف و رومیزی انتخاب شود. استفاده از شمع های تزیینی نیز انتخاب مناسبی است برای آن که به میز شام جلوه ای خاص بدهید. شمع های رنگی زیبایی زیادی دارند اما برای مهمانی های رسمی از شمع های سفید استفاده کنید. اگر مهمانی غیر رسمی باشد می توانید از شمع ها در رنگ های مختلف و طرح های مختلف استفاده کنید. شمع ها نیز مانند گلدان ها می تواند جلوه ای چشم نواز و تحسین برانگیز به دکوراسیون داخلی ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *