سرویس آشپزخانه, مجله لالاروژ

فاکتور های مهم در انتخاب جاقاشقی

جاقاشقی

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/spoon-holder

چرا به جاقاشقی احتیاج داریم ؟

همه ما می‌دانیم که چقدر مرتب بودن آشپزخانه و کشو ها برای یک خانم مهم است. یکی از ابزارهایی که در آشپزخانه به نظم‌دهی کشو‌ها و محیط آشپزخانه کمک می‌کند جاقاشقی است. همچنین جا قاشقی به ما کمک می‌کند تا از بهم ریختگی جلوگیری شود.

به دلیل اهمیت این ابزار به عنوان نگه‌‌دارنده یکی از لوازم پر کاربرد آشپزخانه، در این مقاله قصد داریم تا از بین ابزار‌های مختلفی که برای منظم شدن آشپزخانه استفاده می‌شود به جا قاشقی بپردازیم. برای خرید جا قاشقی باید نکاتی را لحاظ کنید که ما در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت.

سرویس پارچه ای

داشتن یک جاقاشقی در محیط آشپزخانه خود باعث می‌شود آشپزی راحت تری را تجربه کنید. یک مانع بزرگ برای آشپزخانه هنگام آشپزی این است که دسترسی لازم به ابزارهایی مورد استفاده خود نداشته باشید که جا قاشقی این مشکل را برای قاشق و چنگال و … برطرف می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید  نکاتی برای خرید جا قاشق چنگال

وقتی ابزارهای مورد نیاز آشپزی از جمله : قاشق، چنگال، کفگیر چوبی و …. در جا قاشقی قرار می‌دهید آشپزی راحت‌تر و بدون اتلاف زمان را خواهید یافت.

مواردی که باید هنگام خرید جاقاشقی به آن توجه کرد؟ (نکات مهم هنگام خرید جا قاشقی) (فاکتور های مهم برای استفاده از جا قاشقی)

در این بخش می‌خواهیم نکاتی را بگوییم که باعث می‌شود شما بتوانید تجربه خوبی را بعد از خرید جاقاشقی داشته باشید.

فاکتورهای مهم برای انتخاب جا قاشقی :

  • مکان مناسب برای استفاده از جاقاشقی
  • جنس
  • وزن
  • تعداد

مکان مناسب برای استفاده جا قاشقی: (مکان مناسب برای قرارگیری جا قاشقی)

اگر می‌خواهید از وسایلی که در جاقاشقی قرار می‌دهید به صورت روزانه استفاده کنید می‌توانید جاقاشقی خود را در محیط آشپزخانه خود قرار دهید که بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

در صورتی که می‌خواهید از سرویس قاشق و چنگال و … خود در هنگام حضور مهمان استفاده کنید و یا حتی از شلوغ شدن آشپزخانه جلوگیری کنید می‌توانید نوعی از جاقاشقی را انتخاب کنید که در کابینت یا کشو قرار می‌گیرند که با توجه به سایز کشو و کابینت شما می تواند متفاوت باشد.

جاقاشقی

جنس

یکی از عوامل مهمی که برای انتخاب یک جاقاشقی مناسب باید در نظر گرفته شود جنس آن است. جنس به کار رفته در جا قاشقی از آنجایی اهمیت پیدا می‌کند که از آن بخواهیم به عنوان ابزار روزانه استفاده کنیم.

نکته‌ایی که باید در خرید جاقاشقی توجه کنید ضد آب بودن آن است چرا که جاقاشقی معمولا ارتباط مستقیمی با آب دارد.

جنس های مختلفی برای ساخت جاقاشقی وجود دارد از جمله: حصیری، پلاستیکی و استیل. هر کدام از این موارد کاربرد خاص خود را دارند.

جاقاشقی های استیل از پرکاربرد ترین لوازم آشپزخانه به حساب می‌آیند زیرا مقاومت بیشتری در مقابل ضربه برخور‌دارند و معمولا ضد آب هستند.

وزن:

وزن جا قاشقی با توجه به اینکه از چه موادی ساخته شده باشد متفاوت است. جاقاشقی که از سرامیک یا سنگ  باشد معمولا وزن بیشتری دارد.

اگر قصد داشته باشید جاقاشقی خود را در کابینت یا کشو قراردهید بهتر است جنس سبکی را انتخاب کنید تا از صدمه زدن به کابینت جلوگیری شود.

تعداد

معمولا سرویس های که مورد استفاده قرار می‌دهیم 6 نفره یا 12 نفره هستند، سایزی که برای استفاده از جا‌قاشقی مورد استفاده قرار می‌دهیم بسیار اهمیت دارد البته سایزهای مختلفی برای خرید وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود آن را انتخاب کنید.

انواع جا قاشقی آشپزخانه

از انواع جاقاشقی می‌توان به رو میزی، داخل کابینتی، کنار‌گازی و یا آویزی اشاره کرد. هر کدام از این انواع مختلف را می‌توانید  با توجه به فضای موجود در آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید  نکاتی در خصوص سرویس قاشق و چنگال

کاربرد های دیگر جا قاشقی

همانطور که می‌دانیم از جا قاشقی می توان برای مصارف دیگر نیز استفاده کرد از جمله قراردادن برس، لوازم آرایش و… . نحوه استفاده از آن به نیاز شما بستگی دارد اما برای هر موردی که استفاده شود باعث مرتب شدن می‌شود.

مزیت استفاده از جا قاشقی :
  • مهمترین مزیتی که استفاده از جاقاشقی دارد مرتب شدن محیط آشپرخانه است.
  • جاقاشقی مدل‌های متنوعی دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه، دکوراسیون منزل خود آن را انتخاب کنید.

جاقاشقی

نکات مهم در خصوص استفاده از جا قاشقی
  1. هنگام شستشو جاقاشقی توجه داشته باشید آب و یا موادی که برای شستشو مورد استفاده قرار می‌دهید بر روی جا قاشقی باقی نمانند که این امر عمر استفاده از جاقاشقی را کاهش می دهد.
  2. توصیه می‌شود برای خرید جاقاشقی به جنس آن توجه کنید و حتی‌الامکان از جنس‌های مقاوم استفاده کنید.
برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کیلیک کنید

به طور خلاصه :

امروزه استفاده از جا قاشقی امری بسیار مهم تلقی می‌شود چرا که باعث می‌شود فضای کمی در آشپزخانه گرفته شود. همچنین با انتخاب یک جاقاشقی مناسب شما می‌توانید زیبایی آشپزخانه خود را دو‌چندان کنید و از سردرگمی هنگام آشپزی جلوگیری کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *