سرویس خواب, مجله لالاروژ

نکاتی در خصوص دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/room-decoration

یکی از مهمترین مراحل در چیدمان و دیزاین یک خانه، نحوه ی دکوراسیون اتاق ها میباشد. که اگر دقت لازم را در این مورد به عمل نیاورید بر روحیه افراد تاثیر منفی خواهد داشت. چرا که در دنیای امروز و با توجه به افزایش حجم کاری و زمان هایی که انسان در خارج از محیط منزل صرف میکند. نیازمند مکانی آرامش بخش برای استراحت روحی و جسمی میباشد.

سرویس پارچه ایبنابراین بهتر است در چیدمان و دکوراسیون اتاق خود دقت لازم را به عمل آورید. یک دکوراسیون خوب و مناسب علاوه بر اینکه بر زیبایی منزل تاثیر میگذارد; برای داشتن آرامش ذهن و برای یک خواب خوب هم ضرورت دارد. اتاق خواب جز مکان هایی در منزل است که افراد زمان های زیادی را در آن سپری میکنند. و به همین دلیل نحوه ی دکوراسیون آن دارای اهمیت است.

ترفندهایی در دکوراسیون اتاق خواب

با آگاهی و به کار بردن ترفندهایی که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم علاو ه بر زیباتر دیده شدن دکوراسیون اتاق، بر بهبود کیفیت خواب نیز مؤتر خواهد بود.

1)استفاده از رنگ خنثی برای دکوراسیون اتاق خواب

از آنجا که فضای اتاق خواب باید منجر به ایجاد حس آرامش در افراد شود بنابراین استفاده از رنگ هایی مانند قرمز و سایر رنگ های گرم که باعث ایجاد نشاط و انرژی در افراد میشود برای اتاق خواب توصیه نمیشود. در دکوراسیون اتاق خواب بهتر است از رنگ های خنثی و آرامش بخش استفاده گردد.

2)حذف کردن مبلمان اضافه در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از مبلمان و وسایل غیر ضروری در اتاق خواب باعث شلوغ و بی نظم دیده شدن محیط اتاق شما خواهد شد. شما قادر هستید با حذف این لوازم غیر ضروری اتاق خود را به محیطی مرتبتر و بزرگتر تبدیل نمایید.

3)مورد توجه قرار دادن ابعاد و اندازه های سرویس خواب موجود در اتاق خواب

بهتر است در هنگام خرید سرویس خواب مناسب برای اتاق خود اندازه سرویس و اتاق خواب را مورد توجه قرار دهید. به طور مثال در صورتی که یک سرویس خواب بزرگ و با شکوه تهیه میکنید اما اتاق خواب شما کوچک است علاوه بر نامتناسب به نظر رسیدن فضای اتاق، حرکت و رفت و آمد در اتاق را مشکل میکند.

این مطلب را از دست ندهید  انتخاب بهترین دیوارکوب در دکوراسیون خانه

4)عدم ایجاد هرج و مرج در اتاق خواب

هرچقد که اتاق شما خلوت تر باشد و از وجود وسایل اضافه در آن خودداری شود آرامش و راحتی بیشتری را برای شما به عمل می آورد. توصیه میشود در حد ممکن اقدام به تهیه وسایل ضروری در اناق خواب نمایید و از ایجاد هرج و مرج در اتاق جلوگیری کنید.

5)استفاده از نور طبیعی برای اتاق

اگر اتاق خواب شما دارای پنجره میباشد توصیه میشود بیشترین استفاده را از پنجره ببرید. بنابراین در هنگام چیدن وسایل توجه کنید به گونه ای قرار نگیرند که مانع از ورود نور به اتاق باشند. به طور کل در طراحی اتاق خواب به میزان نور و همینطور روش های نور پردازی توجه نمایید.

دکوراسیون اتاق

6)وجود آینه در دکوراسیون اتاق خواب

با اضافه کردن یک آینه به دیواری که کنار یا روبه روی پنجره شما قرار دارد، میتوانید باعث انعکاس نور طبیعی شوید که روشنایی اتاق شما را دو چندان میکند. علاوه بر این وجود آینه در اتاق برای مرتب نمودن ظاهرتان هنگام بیرون رفتن، دارای اهمیت میباشد.

7) انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

میتوانید با استفاده از کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های ساده و رنگ های ملایم هستند فضایی آرام را در اتاق خود به وجود آورید. بنابراین باید در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب دقت لازم را به عمل آورد.

8)انتخاب تخت خواب مناسب

یکی از مهم ترین موارد برای دکوراسیون اتاق خواب مدل تخت خواب می باشد. در این مورد توصیه میشود  تخت خوابی که دارای اندازه ی مناسب است و باعث ایجاد حس راحتی میگردد انتخاب شود. اندازه ی تخت خواب شما باید با توجه با اندازه اتاق شما انتخاب شود. تخت خواب هایی که خیلی بزرگ است و متناسب اتاق شما نیست باعث شلوغ و پر هرج و مرج دیده شدن فضای شما میگردد و استفاده از آن توصیه نمیشود.

بهتر است در دو طرف تخت خواب از میز کنار تختی و آباژور استفاده گردد. چرا که باعث ایجاد تقارن در سبک دکوراسیون اتاق شما خواهد شد و علاوه بر آن باعث دسترسی راحت برای قرار دادن وسایلی مانند عینک مطالعه، لیوان آب و .. میشود.

برای عضویت در اینستاگرام لالاروژ و مشاهده تصاویر بیشتر  کلیک کنید

9)محل قرار گرفتن تخت خواب

برای اینکه مانع از وجود نور و سر و صدای محیط بیرون به اتاق شوید; محل قرار گرفتن تخت خواب بسیار با اهمیت است. تخت خواب در اتاق شما در صورت داشتن پنجره نباید در نزدیکی پنجره قرار گیرد، علاوه بر آن کنار در نیز مکان مناسبی برای قرار دادن تخت نیست. مناسب ترین مکان برای قرار دادن تخت خواب مکانی است که قسمت بالایی تخت مماس با دیوار قرار گرفته شود و دو طرف آن باز باشد.

10)آراستن پنجره های اتاق خواب

آراستن پنجره ها تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق خواب شما دارد. ممکن است هم به صورت لوکس و نمایشی انجام گیرد و هم به صورت ساده باشد. بهتر است حتی در صورت داشتن پنجره های کوچک از پرده های بلندی که تا زمین کشیده میشود استفاده نمایید. چرا که استفاده از چنین پرده هایی اتاق شما را به یک فضای ایده آل تبدیل میکند. علاوه بر ان وجود پرده در اتاق باعث ایجاد امنیت بیشتر فضای شما میگردد. برای اتاق خواب انتخاب پرده هایی از جنس حریر مناسب است.

این مطلب را از دست ندهید  عوامل مهم در دکوراسیون آشپزخانه چیست؟
11)انتخاب فرش مناسب

انتخاب و استفاده از یک فرش مناسب در دکوراسیون اتاق خواب ; علاوه بر ایجاد زیبایی و عمق بخشی به اتاق شما از نظر گرمابخشی در زیر پا نیز بسیار با اهمیت است. نکاتی که در هنگام خرید فرش باید مورد توجه قرار گیرد: یکی دارا بودن فرش از اندازه ی مناسب میباشد به عبارتی فرش نباید دارای اندازه ی کوچک یا بزرگ باشد. جنس و نرم بودن فرش نیز از دیگر موارد قابل توجه است. توصیه میشود فرش را در کنار تخت خواب قرار دهید و اندازه ی آن به گونه ای باشد که اطراف تخت را بپوشاند.

دکوراسیون اتاق

12)سقف اتاق خواب

استفاده از رنگ های روشن  و درخشان در اتاق خواب بسیار مناسب میباشد چرا که باعث بزرگتر و دلبازتر نشان داده شدن فضای اتاق میشود به خصوص در اتاق خواب های کوچک رنگ آمیزی سقف با رنگ روشن باعث از بین رفتن خطوط تاریک و سایه دار موجود بین سقف و دیوار میشود علاوه بر این باعث بزرگتر دیده شدن فضای اتاق خواب شما نیز میگردد.

13)دیزاین اتاق خواب

میتوانید با استفاده از شمع های تزیینی و گل های برای تزیین اتاق خود اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *