مجله لالاروژ

معرفی جامع انواع پرزگیر و کاربرد آن

پرزگیر

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/fluffy

پوشش مناسب یک فرد میتواند تاثیر مستقیم بر روی ارتباط وی با اطرافیانش بگذارد.اما گاهی پرز های روی لباس باعث خلل دراین ارتباط میشوند.اما چاره چیست؟ آیا میتوان به محض رویت پرز روی لباس آن را دور انداخت و یک لباس نو را  جایگزین کرد؟در ادامه با روش حل این مشکل و انواع پرزگیر ها آشنا میشوید.

پرز چیست؟معرفی کامل پرزگیر

گاهی پیش می اید که بعد از شست و شوی پیراهن و لباش های خود متوجه چسبیده شدن الیاف ریزی به ان ها می شویم.به این الیاف چسبنده ریز،کرک و یا پرز می گوییم.اغلب پرز ها بر اثر شست و شوی بیش از حد به وجود می ایند.

اما اگر بخواهیم بعد از چند بار شست و شو، و به محض پدیدار شدن پرزها البسه خود را دور بی اندازیم یقینا از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد.پرزگیرها ابزاری هستند که به منظور از بین بردن پرزها و الیاف ریز روی پارچه مورد استفاده قرار میگیرند.

پرزگیر ها اغلب دارای یک لایه چسبی همانند غلتک می باشند.این لایه چسبی نازک و قوی وظیفه زدودن کرک ها و یا پرزها را از روی لباس ها دارند.

سرویس پارچه ایانواع پرزگیر ها کدامند؟!

پرزگیر ها به دسته برقی و دستی تقسیم بندی می شوند.اغلب افراد سعی بر انتخاب نوع برقی این محصول  را به دلیل راحتی استفاده از ان را دارند.پرزگیر های برقی با توجه به قدرت و توان زیاد ان نسبت به مصرف انرژی استفاده شده،بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند.

انواع دستی پرزگیر ها را میتوان از نظر اقتصادی به صرفه دانست.نوع دستی این محصول دارای یک لایه چسبناک قوی می باشد که با کشیدن آن به روی لباس ها پرز ها یا کرک ها به روی آن می چسبند.همچنین می توان استفاده از این محصول را با عمل شانه کردن از نوع کارکرد مقایسه کرد،چرا که آن حس را به شخص منتقل می کند.

جالب است بدانید که استفاده از پرزگیر ها تنها به لباس ها و و الیاف پارچه ای محدود نمی شوند.اگر در منزل شخصی خود از حیواناتی همچون گربه و سگ و… که دارای پشم هشتند نگهداری میکنید،می توانید از دستگاه های برقی و یا دستی به منظور جمع اوری موهای حیوانات از روی فرش و یا مبل و… استفاده کنید.

نکات مهم در خرید پرزگیر

اندازه :یکی از مهم ترین موارد در خرید دستگاه های پرزگیر،اندازه و حجم آن می باشد.باید توجه داشت وسیله ای که انتخاب میکنید برای استفاده و خرید ،به راحتی در دستتان قرار بگیرد.اگر به خوبی به این مورد دقت نکنید بعد از مدتی متوجه میشوید که در انتخاب خود اشتباه کرده اید.

کیفیت : فرض کنید یک پرزگیر دستی برای خود انتخاب می کنید اما در هنگام خرید به نوع و اندازه چسبندگی غلتک آن توجه نمی کنید و بعد از مدت کوتاهی متوجه می شوید که لایه چسبناک غلتک نه تنها پرزها را جمع نمی کند بلکه به پارچه نیز آسیب می رساند.دراین شرایط ناچار به خرید دوباره و یا حتی چند باره این محصول هستید.

برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کیلیک کنید

برقی یا دستی بودن: یکی دیگر از موارد مهم در خرید یک پرزگیر مناشب،انتخاب بین دستی بودن و یا برقی بودن ان است.از ویژگی خوب برقی بودن دستگاه می توان به مخزن آن اشاره کرد.دستگاه های برقی همانند جارو برقی،دارای مخزنی برای جمع آوری پرزها و کرک ها هستند.

محصولات برقی در دو دسته ی سیم دار و شارژی در بازار عرضه می شوند،شاید محصولات سیم دار برای خیلی از افراد که مدام در حال جا به جایی هستند مناسب نباشد.به خاطر داشته باشید که در هنگام خرید پرزگیر برقی شارژی توان و قدرت باتری آن را نیز مورد بررشی قرار دهید.

پرزگیر

پرزگیر  های دشتی نیز با توجه به قیمت مناسبی که نشبت به نوع برقی خود دارند،شاید این ذهنیت را ایجاد کند که مناسب تر از نوع برقی هستند.اما محصولات دستی با توجه به دارا بودن غلتک و تمام شدن چسبندگی آن بعد از مدتی،باید تعویض شوند.

این مطلب را از دست ندهید  انتخاب بهترین دیوارکوب در دکوراسیون خانه

کلام آخر برای انتخاب پرزگیر

شاید داشتن یک دستگاه پرزگیر چندان ضروری به نظر نرشد،اما به یاد داشته باشید که با داشتن یک دستگاه پرزگیر می توانید از دور انداختن سالیانه تعدادی از لباس های خود به علت کهنه بودن جلوگیری کنید.بی شک انتخاب های کوچک و اقتصادی شما تاثیری شگرف در شرایط زندگیتان میگذارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *