دستکش آشپزخانه لالاروژ, مجله لالاروژ

قیمت ارزان دستکش فر پارچه ای نسوز

قیمت دستکش فر

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید: https://lalaroje.com/price-of-oven-gloves

قیمت دستکش فر، یکی از اجزای پرکاربرد موجود در سرویس پارچه ای، دستکش فر می باشد که در هر خانه ای وجود آن امری ضروری است. بسیار اتفاق می افتد که در هنگام کار با فر، به علت حرارت بالا دست بسوزد. بنابراین استفاده از دستکش های فر که مخصوص استفاده برای فر می باشد این مشکل را حل کرده و کار را برای شمار راحتتر می کند. در این مقاله مطالبی در رابطه با انواع دستکش های فر بیان می کنیم:

سرویس پارچه ای

مراحل دوخت دستکش فر

دستکش فر وسیله ای است که در همه ی آشپزخانه ها موجود بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این دستکش ها هر چند وقت یک بار نیازمند تعویض می باشند. شما می توانید به راحتی این وسیله کاربردی را در منزل بدوزید:

وسایل مورد نیاز برای دوخت دستکش فر پارچه ای:

1) پارچه 2) لایه حریر 3) پشم شیشه 4) آستری نخی 5) تور متری

مراحل دوخت:
  • مرحله اول: در مرحله ی اول با توجه به اندازه های دست خود اقدام به کشیدن 2 الگو بر روی کاغذ الگوی مناسب نمایید. و دور تا دور آنها را ببرید.
  • مرحله دوم: الگوهای کشیده شده بر روی کاغذ الگو را روی یک پارچه ی طرح دار، پشم شیشه و پارچه آستری بیاندازید و با چند میلی متر فاصله (برای جای دوخت) اطراف الگو را ببرید. (در این مرحله از هر الگو سه عدد دارید که شامل پارچه اصلی، پارچه آستری و پشم شیشه می باشد.)
  • مرحله سوم: در این مرحله به ترتیب ابتدا پارچه آستری بریده شده را از پشت بر روی میز یا زمین قرار می دهید، سپس لایه پشم شیشه و در آخر پارچه ی طرحدار را بر روی آن می گذارید.
  • مرحله چهارم: برای مشخص کردن محل دوخت یا چرخ کاری بعد از قرار دادن سه لایه بر روی هم، بر روی پارچه ی طرحدار با فاصله ی مشخص اقدام به زدن کوک های طولی نمایید. این کار همچنین باعث محکم تر قرار گرفتن سه لایه بر روی هم خواهد شد.
  • مرحله پنجم: بعد از تعیین و مشخص شدن مسیر چرخ کاری توسط کوک های ایجاد شده در مرحله قبل پشت و روی دستکش خود را با استفاده از چرخ خیاطی و به صورت مارپیچی بدوزید.
  • مرحله ششم: نوار اریبی را به اندازه ی ده سانتی متر برش بزنید و به دو قسمت تقسیم کنید با اینکار دو حلقه ایجاد می شود. با به وجود آوردن این حلقه ها قادر هستید دستکش خود را بر روی هر قلابی آویزان کنید. به این صورت که نوار اریب را روی ساق یا یک روی دستکش و یا روی داخلی ترین لایه که همان آستری است قرار داده و با سوزن کوک بزنید.
این مطلب را از دست ندهید  آموزش دوخت پیش بند آشپزخانه
نکات مهم در خرید دستکش فر پارچه ای
برای خرید یک دستکش فر مناسب برای آشپزخانه باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. از جمله:
  • نکته اول: مهم ترین موضوع که باید به آن توجه کنید اندازه ی مناسب دستکش فر می باشد. به این معنی که دستکش شما خیلی گشاد یا خیلی تنگ نباشد چرا که مناسب نبودن اندازه ی دستکش باعث می شود شما در زمان کار احساس راحتی نداشته باشید و بنابراین ترجیح دهید آن را کنار گذاشته و بدون دستکش کار کنید.
  • نکته دوم: توجه به جنس مناسب دستکش فر پارچه ای از دیگر مواردی است که باید به آن توجه نمود. همانطور که می دانید امروزه دستکش های فر پارچه ای با انواع جنس های مختلف در بازار موجود است. بعضی از افراد در زمان خرید دستکش فر جنس محصول را مد نظر قرار نداده و این موضوع باعث می شود دستکش کارایی لازم را نداشته باشد و پس مدتی در اثر حرارات بسوزد و شکل خود را از دست دهد.
  • نکته سوم: دستکش های مختلف با توجه به جنس و مدل های مختلف آن دارای قیمت های متفاوتی می باشند. که شما با توجه به بودجه خود اقدام به تهیه آن می نمایید اما لازم است بدانید هرچه قیمت یک دستکش آشپزخانه پایین تر باشد طبیعتا کیفیت و مرغوبیت آن نیز کمتر است.

قیمت دستکش فر

چگونگی تشخیص دستکش فر پارچه ای باکیفیت

برای تهیه یک دستکش فر پارچه ای با کیفیت باید به جنس و چگونگی دوخت آن توجه کنید. یک دستکش فر پارچه ای که از جنس نامرغوب و بی کیفیت ساخته شده است; بعد از چند بار شستشو رنگ خود را از دست داده و همچنین امکان دارد در اثر حرارت بسوزد; جمع شود و شکل اولیه خود را از دست دهد.

این مطلب را از دست ندهید  پرفروش ترین دستکش آشپزخانه لالاروژ در سال

برای تشخیص یک سرویس پارچه ای مرغوب از انواع نامرغوب آن توصیه می شود به جنس، لطافت و تراکم بافت پارچه ی آن توجه نمایید بهتر است بدانید استفاده از پارچه های نخی که دارای الیاف مصنوعی و پلاستیکی هستند منجر به ایجاد بافتی زبر و خشن خواهند شد. بین تار پود این جنس از پارچه ها فاصله کمی وجود دارد; که به راحتی و با لمس قابل تشخیص است.

بهترین جنس پارچه برای استفاده در دستکش فر پارچه های پنبه ای، کتانی و نخ ترک می باشد. همچنین برای تشخیص اینکه آیا طرح و رنگ پارچه بعد از شستشو از بین می رود یا خیر می توانید یک پارچه ی نخی ساده را خیس کرده و بر روی پارچه ای که قصد دارید بخرید بکشید. به این ترتیب در صورتی که پارچه سفید شما رنگی شود نشان می دهد پارچه ای که قصد خرید آن را دارید مرغوب نیست.

آخرین نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید نحوه و تمیزی دوخت دستکش فر می باشد. در واقع می توان گفت مغز دوزی و دور دوزی مرتب می تواند نشان دهنده ی کیفیت و مرغوبیت محصول شما باشد.

برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کلیک کنید

عوامل موثر بر قیمت دستکش فر پارچه ای

قیمت یک دستکش فر پارچه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد; از جمله آن می توان به جنس; کیفیت پارچه; کیفیت دوخت و لایه نسوز داخلی آن اشاره نمود. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دستکش فر داشتن تزییناتی از جمله تکه دوزی، روبان دوزی و … می باشد وجود این تزیینات منجر به بیشتر شدن قیمت محصول شما خواهد شد. اما به زیباتر شدن دستکش فر شما کمک خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید  برترین و پرفروش ترین منسوجات خانگی

قیمت دستکش فر

علاوه برآن طرح و رنگ های مختلف دستکش فر پارچه ای که انواع آن در بازار به چشم می خورد به دلیل اینکه به پارچه بیشتر و در نتیجه صرف زمان زیادی نیاز دارد قیمت بالایی نیز خواهند داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *