سرویس آشپزخانه, مجله لالاروژ

دانستنی در رابطه با سرویس پارچه آشپزخانه

دمکنی

سرویس پارچه آشپزخانه : بدون شک امروزه همه افراد از اهمیت و کاربرد سرویس پارچه ای در آشپزخانه ها آگاه هستند. و کمتر آشپزخانه ای را میتوان دید که این لوازم در آن موجود نباشد. برای اینکه قادر به تهیه یک سرویس پارچه ای مناسب برای آشپزخانه خود باشید باید تمامی نکات مربوط به آن را بدانید. از جمله اینکه اجزای سرویس پارچه ای کدام است؟ چه جنس پارچه ای برای تهیه سرویس پارچه ای مناسب است؟ در موقع خرید رعایت و توجه به چه نکاتی ضروری می باشد؟ و … در این مقاله مطالبی در رابطه با دانستنی های سرویس پارچه ای بیان میکنیم:

لینک خرید سرویس های پرفروش لالاروژ کلیک کنید

چه جنس پارچه ای برای سرویس پارچه ای  مناسب است؟

اجزای مختلف موجود در سرویس پارچه ای را میتوان به راحتی و با داشتن دانش اندکی از خیاطی در منزل دوخت. در زمان های قدیم نیز اکثر لوازم موجود در این سرویس توسط خانم های خانه دار دوخته میشد چرا که بیشتر خانم ها علاقه مندند خود این سرویس ها را بدوزند و آشپزخانه ای زیبا و منحصر به فرد داشته باشند.

اما در دوخت و حتی تهیه این سرویس ها مهم ترین مسئله توجه به جنس آن ها می باشد چرا که سرویس ها پارچه ای به طور مداوم مورد استفاده قرار میگیرند . بنابراین باید از جنس مناسبی برخوردار باشند. بهترین انتخاب برای سرویس های پارچه ای،  پارچه های نخی می باشد که از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

همچنین استفاده از پارچه های کتانی برای تهیه این سرویس ها نیز انتخاب مناسبی خواهد بود. اما توجه کنید این پارچه ها در ساختار خود به هیچ عنوان نباید الیاف مصنوعی و پلاستیکی داشته باشند. چراکه ممکن است در اثر مجاورت با حرارت یا سایر عوامل مختلف از بین بروند و قابل استفاده نباشند.

سرویس پارچه ای

در تهیه سرویس پارچه ای توجه به چه نکاتی ضروری است؟

امروزه انواع مختلف سرویس پارچه ای را در طرح، رنگ و قیمت های مختلف میتوان در بازار مشاهده کرد. که انتخاب آن ها امری سلیقه ای خواهد بود. تا حد امکان سعی کنید سرویس پارچه ای خود را کامل تهیه کنید اما از خرید لوازم اضافی و غیر ضروری خود داری کنید. تا هم در بودجه شما صرفه جویی گردد و هم با توجه به قرار گرفتن وسایل زیاد در آشپزخانه، در اشغال فضای اضافی خودداری گردد.

در تهیه سرویس پارچه ای به این نکات توجه کنید:
  1. مهم ترین نکته ای که در خرید سرویس پارچه ای باید به آن توجه کنید، جنس مناسب آن می باشد. این سرویس ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. چرا که در غیر اینصورت در مدت زمان کوتاه خراب شده و از بین میروند.
  2. در انتخاب طرح و رنگ مناسب سرویس پارچه ای خود توجه کنید. بهتر است این سرویس ها را جوری انتخاب کنید که با سایر اجزا و لوازم موجود در آشپزخانه و سرویس پارچه ای شما هماهنگ باشد به این ترتیب میتوانید، دکوراسیون زیبایی در فضای خود ایجاد نمایید.
  3. طرح، رنگ و مدل سرویس خود را به گونه ای انتخاب کنید که بعداز گذشته مدتی از مد نیفتد و همیشه به روز باشد.
  4. توجه کنید در هنگام خرید تمامی لوازم مورد نیاز شما در سرویس موجود باشد و سرویس کاملی تهیه کنید. رعایت این امر ضروری است چرا که بعدها در صورت ناقص بودن سرویس، پیدا کردن مدل مشابه راحت نمی باشد.
  5. لزوما قیمت بالای سرویس پارچه ای نشان دهنده کیفیت آن نمی باشد. در بسیاری از مواقع میتوان با پرداخت و صرف هزینه کم سرویس پارچه ای مناسب و کارامدی تهیه نمود.

این مطلب را از دست ندهید  سرویس خواب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

دلایل محبوبیت سرویس پارچه ای

  1. یکی از دلایل محبوبیت سرویس های پارچه ای رنگ و طرح های متنوع آن می باشد. این سرویس ها را به راحتی میتوان در انواع رنگ و مدل در بازار مشاهد کرد. و شما قادر به تهیه رنگ دلخواه خود خواهید بود. شما میتوانید رنگ آن را با سایر اجزای موجود در آشپزخانه هماهنگ کرده و مورد استفاده قرار دهید.
  2. علاوه بر آن مراکز بسیاری وجود دارد که به شما این امکان را میدهد طرح دلخواه خود را روی سرویس پارچه ای چاپ کنید. این امر طرفداران بسیاری دارد. چرا که میتوانند با استفاده از این روش فضایی زیبا و منحصر به فرد در آشپزخانه خود ایجاد نمایند.
  3. سرویس پارچه ای مورد استفاده در آشپزخانه در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارند بنابراین باید بتوان به راحتی آن را شست و مورد استفاده قرار داد. بنابراین یک از دلایل محبوبیت این سرویس ها قابلیت شستشوی راحت آن می باشد.

تولیدی سرویس پارچه ای آشپزخانه

تاثیر سرویس پارچه ای در دکوراسیون آشپزخانه

سرویس های پارچه ای در انواع طرح و رنگ در بازار موجود است که تاثیر به سزایی بر زیبایی و دکوراسیون آشپزخانه بر عهده دارند. از آنجا که این سرویس ها از اجزای بسیاری نیز تهیه می شوند. مثل: دمکنی، پیشبند، نمگیر ظروف، حوله، دستگیره و …. طبیعتا با اشغال فضای زیاد  تاثیر بی شماری بر محیط و دکوراسیون آشپزخانه خواهد گذاشت.

بعضی از اجزای سرویس آشپزخانه پارچه ای  دارای حلقه یا آویز می باشند که میتوان آن را در فضاهای مختلف آشپزخانه آویزان کرد و به این ترتیب مدام در چشم بوده و در دکوراسیون آشپزخانه تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین بهتر است رنگ و طرح آن را با سایر اجزا هماهنگ نمایید و با ایجاد هارمونی فضای زیبا و جذاب در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

این مطلب را از دست ندهید  سرویس آرکوپال شامل چه ظروفی است؟

سرویس پارچه ای از چه رنج قیمتی برخوردار است؟

قیمت سرویس پارچه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: اجزای موجود در سرویس، جنس و کیفیت پارچه، کیفیت و نحوه دوخت، آستر یا لایه نسوز استفاده شده در آن و … که با در نظر گرفتن هر یک از این مشخصات قیمت متفاوتی را میتوان برای این سرویس ها در نظر گرفت.

بعضی از اجزای سرویس پارچه ای دارای تزیینات خاصی مثل تکه دوزی، روبان دوزی و …هستند که این موضوع نیز از عوامل تاثیر گذار در قیمت می باشد. و منجر به افزایش قیمت سرویس مد نظر شما خواهد شد. علاوه بر این در دوخت بعضی از اجزی سرویس پارچه ای مثل پیشبند طرح ها و مدل های خاصی موجود است. به طور خلاصه عوامل متعددی بر قیمت تاثیر گذار است و منجر به افزایش یا کاهش آن خواهد شد  اما به طور کل قیمت یک سرویس پارچه ای بین 200 تا 800 هزار تومان متغیر می باشد. # سرویس پارچه آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *