سرویس آشپزخانه, مجله لالاروژ

مشخصات سرویس قابلمه تفلون

قابلمه تفلون

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/teflon-pot

قابلمه تفلون

قابلمه تفلون، به جنسی که کنش و واکنش های منفی با غذا نداشته باشد تفلون می گویند. این جنس در میان مردم محبوبیت بسیار زیادی دارد و بسیار مورد استفاده آن ها قرار می گیرد.

این نوع قابلمه ها هم یکی از قابلمه های پر استفاده و بسیار مرغوب در میان عموم مردم است. در بعضی مواقع تفلون مقدار آهن در غذا را افزایش می دهد و این نکته قابل اهمیت است. قابلمه های تفلون قیمت بالایی دارند و پیدا کردن اصل آن ها ممکن است سخت تر از دیگر اجناس باشد.
وزن قابلمه های تفلون سنگین تر از دیگر قابلمه ها است و برداشتن آن ها و جا به جا کردن شان کمی سخت تر می باشد. گاهی اوقات ممکن است در بازار موردهایی به فروش برسد که با نام تفلون عرضه می شوند اما جنس آن ها تفلون اصلی نباشد و فقط وزن تفلون را داشته باشند.

سرویس پارچه ای

قابلمه های تفلون از دیواره بیرونی آهن ربا را جذب می کنند و زمانی که پرتاب می شوند می شکنند. ظروف تفلون هیچ ضرری برای افراد ندارند و می‌ توان از آن ها به راحتی استفاده کرد.

شستن قابلمه و ظروف تفلون

ظروف تفلون را باید با ابر و کیسه کاموایی شست و به هیچ عنوان در شست و شوی آن ها نباید از سیم ظرف شویی استفاده کرد. زیرا استفاده از سیم ظرف شویی باعث می‌ شود که تفلون آن ها از بین برود و قابلمه شما پس از مدتی به قابلمه عادی و معمولی تبدیل شود.

همان طور که می دانید این قابلمه ها و ظروف قیمت بالایی دارند و اگر آسیب ببینند ضرر زیادی به شما وارد می شود. خط و خش وارده بر این ظروف ممکن است روز به روز بیشتر شود. پس باید به درستی آن ها را بشویید.
گاهی اوقات ممکن است شما به صورت غیر عمد و نا خودآگاه خط و خشی در ته قابلمه تفلون خود ایجاد کنید. در این صورت باید همان لحظه متوقف شوید و توجه کنید که با یک وسیله نرم تر آن را بشویید.

زیرا استفاده از همان وسیله باعث بیشتر شدن خط و خش می شود و هر چه قدر که خط و خش قابلمه تفلون شما بیشتر شود کیفیت آن کمتر می‌ شود و غذای شما به نحو دلخواهتان پخته نمی شود و زیبایی نهایی را ندارد.

این مطلب را از دست ندهید  آموزش دوخت کاور قابلمه برای پیک نیک

نحوه استفاده از قابلمه تفلون

همیشه و در هر حالتی قابلمه‌ تفلون را قبل از ریختن غذا در آن چرب نمایید و سپس توجه داشته باشید که آن را بدون غذا به مدت زیادی بر روی شعله قرار ندهید. زیرا حرارت بسیار موجب می‌ شود که رنگ قابلمه‌ تفلون شما تغییر کند و کم کم تفلون آن از بین برود و کیفیتش را از دست بدهد.

بعد از استفاده از این قابلمه بلافاصله آن را بشویید و خشک کنید. به هیچ عنوان آن را در یخچال قرار ندهید. زیرا این ظرف برای یخچال ساخته نشده است.

در صورتی که می خواهید غذای تان را هم بزنید از قاشق فلزی به هیچ عنوان استفاده نکنید. زیرا باعث ایجاد خط و خش در کف قابلمه می شود. به جای قاشق فلزی از قاشق های چوبی و پلاستیک فشرده استفاده کنید.

مورد دیگری که در استفاده از قابلمه تفلون باید به آن توجه کنید سرریز نشدن غذا در آن است. زیرا باعث می شود که بدنه بیرونی قابلمه لکه بگیرد و از بین نرود. اگر می خواهید قابلمه خود را خالی بر روی شعله گاز قرار دهید چند قطره آب درون آن بریزید تا تبخیر شود. پس از شستن قابلمه اجازه دهید تا کمی هوا بخورد و سپس آن را در کابینت قرار دهید.

کاور قابلمه

انواع ظروف تفلون

ظروف تفلون دارای انواع متفاوتی هستند که برای موارد مختلف استفاده می‌ شوند. نوعی از ظروف تفلون دارای یک لایه تفلون و یک لایه فلز است که کیفیت بسیار بالایی دارد و ماندگاری آن نیز زیاد است. اما به طور کلی حرارت در همه انواع ظروف تفلون به مدت زیادی می ماند.

ظروف تفلون و یا قابلمه تفلون مواد سمی از خود آزاد نمی کند و غذا را می توان بدون هیچ گونه روغنی در آن طبخ کرد. ساختار قابلمه های تفلون بسیار خوب و مناسب است.
نوع دیگر ظروف تفلون دارای لایه تفلون و لایه نچسب هستند عمر بسیار طولانی دارند و لایه نچسب آن ها بسیار دیر پاک می‌ شود و از بین می‌ رود. در این قابلمه ها غذا به هیچ عنوان نمی سوزد و گرما به صورت پراکنده توزیع می شود. بدنه همه ظروف تفلون پس از لکه گرفتن سخت پاک می شود. گاهی اوقات نیز تمیز نمی شود.

قابلمه تفلون

زنگ زدگی قابلمه تفلون

اگر چنان چه دچار زنگ زدگی شود; به طور کامل از کار نمی‌ افتد و باید این زنگ زدگی را با احتیاط به صورت لایه لایه با سیم ظرف شویی از قابلمه جدا کنید. سپس مراحل آماده سازی قابلمه را به صورت کامل اجرا کنید. اگر نمی خواهید که از سیم ظرفشویی استفاده کنید; و می ترسید که خط و خشی در قابلمه شما ایجاد شود باید از یک مایع شوینده بسیار قوی استفاده کنید و زنگ زدگی را توسط آن از بین ببرید.

برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کلیک کنید

اگر تصمیم گرفتید که از مایع شوینده ای استفاده کنید باید از سمی بودن و یا نبودن آن مطمئن شوید. زیرا اگر مایع شوینده ای سمی باشد تفلون درون قابلمه شما نیز از بین می‌ رود; و مواد سمی آن جذب تفلون می شود. اگر که مواد سمی جذب شود در هنگام پخت غذا قابلمه‌ تفلون آن را آزاد می‌ کند و وارد غذا می کند و این باعث می‌ شود که شما مسموم شوید. پس حتما به این نکته توجه کنید.

این مطلب را از دست ندهید  مزایای استفاده از قابلمه چدن

مزایای قابلمه تفلون

  • قابلمه تفلون وزن زیادی دارد و در مقابل آن مستحکم بادوام است و عمر زیادی می کند.
  • استفاده از یک لایه روغن کاملا نازک برای پخت و پز مناسب و کافی است.
  • مقدار روغنی که در قابلمه تفلون استفاده می شود بسیار کمتر از قابلمه های معمولی است.
  • پخت غذا های رژیمی در قابلمه تفلون بسیار مناسب است و باعث می شود که غذا های چرب نخورید.
  • سوختن غذا در این نوع قابلمه تقریباً غیر ممکن می باشد.
  • قبل از این که در قابلمه تفلون غذا را بپزید; می توانید کمی آن را گرم کنید و حرارت را وارد آن کنید.
  • غذایی که در قابلمه تفلون می پزید کاملاً یکدست پخته می شود.
  • مراقبت از قابلمه تفلون و ظروف تفلون آسان است و راهکار های مخصوص به خود را دارد.
  • شما می توانید قابلمه‌ تفلون را زمانی که بسیار داغ است بلافاصله زیر آب قرار دهید.
  • قابلمه تفلون دیر خراب می شود و می توانید با مواظبت از آن مدت طولانی آن را استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *