دمکنی لالاروژ, مجله لالاروژ

ست دمکنی و دستگیره جذاب را از کجا تهیه کنیم؟

ست دمکنی و دستگیره

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/set-of-knobs-and-handles

ست دمکنی و دستگیره

سرویس پارچه ای یکی از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه ها می باشد. از مهم ترین اجزای موجود در این سرویس ست دمکنی و دستگیره است. که در بین تمام اجزای آن بیشترین کاربرد را دارد و به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد. این ست ها در انواع مختلف طرح، رنگ و جنس در بازار موجود می باشد.

سرویس پارچه ای

در هنگام تهیه ی ست دمکنی و دستگیر مهم ترین عامل مورد توجه جنس آن ها می باشد. شما می توانید با انتخاب طرح و رنگ مناسب و زیبا در آشپزخانه خود یک فضای دل انگیز به وجود بیاورید. بهتر است طرح و رنگ ست دمکنی و دستگیره با سایر اجزای موجود در آشپزخانه شما هماهنگ باشد تا زیبایی آن را دو چندان کند. در ادامه توضیحاتی در این را بطه به شما ارائه می دهیم:

این مطلب را از دست ندهید  تفاوت دمکنی لالاروژ با سایر دمکنی ها
نکات مورد توجه در خرید ست دمکنی و دستگیره:

نکته ی اول:  در هنگام خرید ست دمکنی و دستگیره مهم ترین  نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید جنس مناسب آن می باشد. چرا که در صورت استفاده و تهیه ی جنس نا مناسب امکان از بین رفتن این ست در برابر حرارت وجود دارد. بهترین جنس پارچه برای استفاده در ست دمکنی و دستگیره پارچه های نخی یا کتانی می باشد به طوری که هیچ گونه الیاف پلاستیکی در آن به کار نرود.

نکته ی دوم: طرح و رنگ سرویس پارچه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجا که ست دمکنی و دستگیره نیز از اجزای سرویس پارچه ای می باشد لذا توصیه می شود پارچه ای با طرح زیبا و خاص را برای سرویس خود انتخاب کنید تا نمای دلنشینی در آشپزخانه شما به وجود آورد و با سایر اجرای وجود در فضا هارمونی زیبایی ایجاد کند.

ست دمکنی و دستگیره

نکته سوم: معمولا ست های دمکنی و دستگیره موجود در بازار دارای قسمتی برای آویز می باشند که هر فرد بنا به سلیقه و فضای خود از آن استفاده می کند. بنابراین در دیزاین و دکوراسیون اشپزخانه تاثیر زیادی خواهد داشت. همچنین این آویز ها برای استفاده و دسترسی راحت تر نیز مورد استفاد قرار میگیرند.
برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کلیک کنید

نکته ی چهارم: در صورت انتخاب ست دمکنی و دستگیره تزیین دار این نکته را مورد توجه قرار دهید; که لوازم تزیینی آن با چسب به پارچه متصل نشده باشد; چرا که در این صورت بر اثر شستشو یا استفاده ی مکرر از بین خواهد رفت.

نکته ی پنجم: حتما قبل از اقدام برای خرید به اندازه ی دمکنی و دستگیره مد نظر خود توجه کنید . در هر سرویس اندازه های مختلفی وجود دارد که علت آن در دمکنی های اندازه ی مختلف سرویس قابلمه شما می باشد. این نکته در قیمت سرویس انتخابی نیز تاثیر گذار است.

مراحل دوخت ست دمکنی و دستگیره:

ست های دمکنی و دستگیره همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم از پر استفاده ترین اجزای موجود در سرویس پارچه ای است. شما می توانید با انتخاب و استفاده از پارچه های زیبا که امری سلیقه ای می باشد به راحتی این وسایل کاربردی را در منزل بدوزید. در ادامه مراحل دوخت دمکنی و دستگیره را برای شما بیان می کنیم:

مراحل دوخت دمکنی:
 • مرحله ی اول: براساس اندازه ی درب قابلمه ای که می خواهید دمکنی را برای آن تهیه کنید یک دایره به همان اندازه می کشید. (برای اینکار توصیه می شود درب قابلمه را بر روی کاغذ الگو قرار دهید و دور تا دور آن را بکشید تا اندازه های آن ها دقیقا یکسان شود.)
 • مرحله دوم: با یک سانت فاصله و استفاده از یک قیچی مناسب دور تا دور دایره کشیده شده را برش بزنید.
 • مرحله سوم: اکنون یک دایره دیگر دقیقا به همان روش که در مرحله ی اول گفته شد کشیده و برش می زنید.
 • مرحله چهارم: در این مرحله یک مستطیل که محیط آن با محیط دایره ی کشیده شده یکسان باشد کشیده  و دور تا دور آن را برش بزنید.
 • مرحله پنجم: لبه های مستطیل بریده شده را به اندازه ی دو سانت داخل داده و دور تا دور آن را بدوزید.
 • مرحله ششم: برای کارایی بهتر دمکنی ها و حفظ قابلیت جذب بخار آن توصیه می شود; بین دو لایه دمکنی یک لایه آستر یا پشم شیشه قرار دهید.
 • مرحله هفتم: در این مرحله لبه های دایره و مستطیل را دقیقا بر روی هم قرار می دهید و دور تا دور آن ها را به هم میدوزید.
 • مرحله هشتم: در آخر یک نوار اریب را دور تا دور دمکنی بدوزید. سپس کشی را به وسیله یک سنجاق وارد کناره های دایره کرده و گره بزنید.

ست دمکنی و دستگیره

مراحل دوخت دستگیره:

وسایل مورد نیاز برای دوخت دستگیره شامل:  پارچه (هم میتوان از یک رنگ پارچه استفاده کرد و یا از ترکیب دو پارچه)، لایه حریر، پشم شیشه، آستری و تور نواری

این مطلب را از دست ندهید  مراحل دوخت دستگیره آشپزخانه لالاروژ
 • مرحله اول: ابتدا الگو اولیه را بر اساس اندازه های مد نظر رسم کنید و برش بزنید.
 • مرحله دوم: سپس یک لایه حریر، پشم شیشه و یک لایه آستری را طبق آن برش می زنید.
 • مرحله سوم: از قسمت قطر الگوی کشیده شده; آن را نصف کرده و دو مثلث ایجاد شده را روی هم قرار دهید.
 • مرحله چهارم: بین دو تکه طرح های متفاوت پارچه میتوانید یک لایه تور قرار دهید تا زیبایی آن دوچندان شود.
 • مرحله پنجم: بعد از دوخت و اتصال تور به پارچه ها آن را اتو بزنید.
 • مرحله ششم: برای دوام بیشتر دستگیره خود یک لایه حریر یا پشم شیشه را پشت کار قرار داده و بهم متصل نمایید.
 • مرحله هفتم: یک لایه دیگر پارچه را روی پشم شیشه قرار دهید و به هم متصل نمایید. ( به عبارتی لایه پشم شیشه به دولایه پارچه مورد استفاده در دوخت دستگیره قرار داده میشود.)
برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کلیک کنید

انواع طرح های مختلف ست دمکنی و دستگیره:

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ست دمکنی و دستگیره با طرح و رنگ های متفاوتی; در بازار موجود می باشد که انتخاب آن به سلیقه شما و فضای آشپزخانه تان بستگی دارد; توصیه می شود; برای زیبایی بیشتر و دکوراسیون دلنشین تر فضای خود این ست ها را مطابق با سایر اجزای موجود در سرویس خود تهیه کنید; و با ایجاد هارمونی زیبایی محیط خود را دو چندان نمایید.

چند نمونه از طح های مختلف ست دمکنی و دستگیره شامل: سرویس دمکنی با پارچه های ترکیب; سرویس دمکنی با تم های مختلف رنگی (صورتی، بنفش، سفید و …); سرویس دمکنی با پارچه ستاره دار; سرویس دمکنی با پارچه گل دار;سرویس دمکنی با پارچه خال خالی;سرویس دمکنی با تم فانتزی; سرویس دمکنی با طرح گیپور; سرویس دمکنی با طرح راه راه و …

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *