مجله لالاروژ

نکات مهم در هنگام خرید ترازوی آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/kitchen-scales

ترازوی آشپزخانه

میتوان گفت ترازوی آشپزخانه یک وسیله کاربردی میباشد که به خصوص در رستوران ها و مکان های شلوغ بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. از ترازوی آشپزخانه برای وزن کردن مواد مصرفی برای تهیه غذا استفاده میشود که با در نظر گرفتن ظرفیت آنها،  جزء ترازوهای گرمی محسوب میشوند.

سرویس پارچه ای

با استفاده از ترازوی دیجیتال آشپزخانه و با دانستن اندازه ی صحیح مواد، آنها رو مورد استفاده قرار داده و در نتیجه غذای آماده شده دارای طعمی لذیذ و لذت بخش میباشد. امروزه ترازو های آشپزخانه در دو نوع دیجیتال و عقربه ای در بازار موجود است. که میتوان گفت ترازوهای عقربه ای قدیمی تر بوده و درصد خطای بیشتری دارند.

در ادامه شما را با انواع ترازوهای آشپزخانه آشنا میکنیم:
آشنایی با انواع ترازوهای آشپزخانه:

ترازوهای آشپزخانه در دو نوع دیجیتال و عقربه ای موجود است. ترازوهای عقربه ای از انواع قدیمی تر ترازوهای آشپزخانه بوده و درصد خطای آن نیز بیشتر میباشد.

ترازوی عقربه ای:

همانطور که از نامش پیداست این ترازوها با استفاده از عقربه هایی که بر روی آن تعبیه شده عمل میکنند. در اکثر خانه ها میتوان انواعی از این ترازو ها را دید. ترازوهای آشپزخانه عقربه ای درصد خطای زیادی دارد چرا که توانایی اندازه گیری گرم را نداشته و فقط قادر به اندازه گیری کیلوگرم میباشند.

ترازوی دیجیتال:

اکثر ترازوهای دیجیتال دارای صفحه نمایشگر ال ای دی و ال سی دی میباشند که میزان مواد مصرفی مورد نظر بر روی آن نمایش داده میشود. این مدل از ترازوهای آشپزخانه توانایی تحمل وزن 2تا5 کیلو گرم و همچنین 5 تا 10 کیلوگرم را دارا هستند. از مزایای مهم این ترازو ها این موضوع میباشد که میتوانند وزن های خیلی کم حتی 1 گرم را نمایش داده که نشان از دقت بالایی ترازوهای دیجیتال دارد.

این مطلب را از دست ندهید  راهنمای خرید ظروف غذاخوری مناسب

نکات مهم در هنگام خرید ترازوی آشپزخانه:

1.نوع ترازو:

قبل از اینکه برای خرید یک ترازو برای آشپزخانه اقدام کنید توصیه میشود نوع آن را انتخاب نمایید. به عنوان مثال استفاده از ترازوهای عقربه ای نیاز به باتری یا برق شهری نداشته و میتواند کار خود را به بهترین شکل انجام دهد در مقابل ترازوهای دیجیتال دارای ظاهری جذاب میباشند و دقت بالایی در اندازه گیری ها دارند معمولا این ترازوها با استفاده از باتری کار میکنند.

ترازوی آشپزخانه

2. دقت اندازه گیری:

 نکته ی مهم و قابل توجه در زمان خرید ترازوی آشپزخانه دقت اندازه گیری آن میباشد. یعنی باید از قدرت اندازه گیری بالایی برخوردار باشند و همینطور توانایی عدم ایجاد خطا در اندازه گیری محصولات را دار باشند.

3. سطح محصول:

یکی دیگر از موارد با اهمیت در هنگام خرید یک ترازوی آشپزخانه، توجه به سطح مناسب روی قسمت اندازه گیری میباشد. چرا که این قسمت منجر میشود تا گذاشتن و برداشتن مواد غذایی بر روی آن راحتتر بوده و همچنین وزن دقیق تری از محصول قرار داده شده بر روی آن را  به شما نشان دهد.

4. نمایش واضح اعداد:

 اعداد نوشته شده بر روی انواع ترازوهای دیجیتال و معمولی باید به راحتی قابل خواندن باشد. پس توصیه میشود ترازوهایی را انتخاب نمایید که یا صفحه ی عقربه ای آن با درجات بزرگ مشخص شده و یا اعداد دیجیتالی نمایش داده شده بر روی آن بزرگ باشند.

5. قیمت ترازوی آشپزخانه:

قیمت یک ترازوی آشپزخانه به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله: نام برند تولید کننده، دقت اندازه گیری، حجم و شکل ظاهری آن، نوع دیجیتالی یا عقربه ای آن و … .توصیه میشود در زمان خرید یک ترازوی آشپزخانه به این موضوع توجه کنید که دارای ظاهری زیبا باشند چرا که  همیشه در دسترس بوده و یا بر کانتر آشپزخانه قرار میگیرد.

مزایای ترازوی دیجیتال:

  1. ترازوهای دیجیتال دارای قدرت اندازه گیری بالایی میباشند و نسبت به ترازوهای عقربه ای اطمینان بیشتری به شما میدهند. چرا که هرگز در نمایش اعداد اشتباه نخواهند کرد.
  2. یکی از مزیت های ترازوی دیجیتال راحتی استفاده از آن میباشد به طوری که، به صورت خودکار روشن میشود و سپس به صورت خودکار خاموش خواهند شد.
  3. طول عمر ترازوهای دیجیتال بسیار بالا بوده و به راحتی خراب نمیشوند. و اگر محصول را با گارانتی خریداری نمایید میتوانید در صورت خراب شدن آن را تعمیر یا تعویض کنید.
  4. ترازوهای دیجیتال بر خلاف ترازوهای دستی و قدیمی بسیار سبک میباشند و میتوان آن را به راحتی جابه جا نمود یا حرکت داد.

این مطلب را از دست ندهید  مزایای استفاده از ظروف سرامیکی

معایب ترازوهای دیجیتال:

  • مهم ترین ایراد ترازوهای دیجیتال نیاز به باتری میباشد. به عنوان مثال در بعضی مواقع به محاسبه وزن نیاز دارید اما باتری آن تمام میشود.
  • از دیگر معایب ترازوهای دیجیتال قیمت بالای این مدل است. به طور کل قیمت ترازوهای دیجیتال از انواع دستی آن گرانتر میباشد.

مزایای ترازوهای عقربه ای:

  • یکی از مزیت های ترازوهای عقربه ای این میباشد که برای کار نیاز به باتری ندارند و به وسیله یک فنر فشار وارد شده در سری ترازو را نمایش میدهند.
  • ترازوهای عقربه ای به طور معمول از مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب برخوردار میباشند به طوری که حتی میتوان آن را در حمام قرار داد.
  • ترازوهای عقربه ای به دلیل ساختار ساده ای که دارند از طول عمر و مقاومت بیشتری برخوردار میباشند.
معایب ترازوهای عقربه ای:

مهمترین ایراد ترازوهای عقربه ای دقت اندازه گیری آن میباشد که بسیار ضعیف هستند. به طور مثال میتوان اینطور بیان کرد که اگر خطای اندازه گیری در ترازوهای دیجیتال 50 گرم میباشد یا کمتر در ترازوهای عقربه ای این میزان به 300 گرم میرسد.

ترازوی آشپزخانه

به طور کل میتوان اینطور گفت اگر ترازوی میخواهید که از طول عمر بالایی برخوردار بوده و همچنین نگران منبع تغذیه آن نباشد تراروزی عقربه ای را تهیه نمایید. اما باید توجه کنید که دقت اندازه گیری پایینی دارند.

برای عضویت در اینستاگرام لالاروژ و مشاهده تصاویر بیشتر  کلیک کنید

ترازوی دیجیتال بخریم یا عقربه ای:

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم قبل از اینکه اقدام به خرید یک ترازو نمایید باید نوع آن را مشخص کنید که دیجیتال باشد یا عقربه ای .ترازوهای عقربه ای در ساختار خود دارای یک فنر میباشند که; با استفاده از آن وزن مواد مصرفی را روی صفحه نمایش میدهند. معمولا این ترازوها داری صفحه یا یک سینی بزرگ میباشند و این ویژگی این مدل ترازو را برای اندازه گیری مقادیر بزرگ و زیاد مناسب تر کرده است. اما دقت آن به اندازه ی ترازوهای دیجیتال دقیق و قابل اطمینان نیست.

این مطلب را از دست ندهید  تاثیر نور در دیزاین آشپزخانه ایرانی

در مقابل ترازوهای دیجیتال توسط باتری عمل کرده و وزن را بر روی یک صفحه نمایش دیجیتال به نمایش میگذارد. بعضی از مدل های ترازوهای دیجیتال دارای امکانات بیشتری نیز میباشند به طور مثال قابلیت ذخیره اطلاعات را دارند. امروزه بیشتر افراد در آشپزخانه های خود از ترازوهای دیجیتال استفاده میکنند.

به طور کل میتوان اینطور گفت که اگر به دنبال خرید ترازویی میباشید که ساختار ساده ای داشته باشند و نیازمند تعویض باتری نباشند ترازوهای عقربه ای را به شما پیشنهاد میکنیم و اگر قصد خرید ترازوی با دقت بالا را دارید که اعداد اندازه گیری شده را به راحتی بتوان در ان خواند ترازوی دیجیتال  تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *