مجله لالاروژ

تاثیر نور در دکور آشپزخانه

دکور آشپزخانه

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://lalaroje.com/kitchen-decor

دکور آشپزخانه ؛ یکی از مهم ترین عناصر در زیبا جلوه دادن دکوراسیون داخلی، نورپردازی می باشد. چرا که دکوراسیون داخلی بدون نورپردازی جذابیت چندانی ندارد. در واقع می توان گفت که نورپردازی، یکی از مهم ‌ترین تکه‌ های پازل طراحی دکوراسیون است.

برای انجام نورپردازی در فضا باید به جهت نور، میزان نور و ابعاد فضا توجه کرد. با آموزش و استفاده از اصول صحیح نورپردازی در دکوراسیون داخلی، می توانید خانه ای آرامش بخش داشته باشید و از تمامی فضا ها به بهترین نحو استفاده کنید.در ادامه این مقاله شما را با تاثیرات نور در دکوراسیون داخلی آشپزخانه آشنا خواهیم کرد.

این مطلب را از دست ندهید  از کجا دمکنی کشدوز خوب بخرم؟

نکاتی درمورد اعمال نورپردازی در دکوراسیون

برای انجام تکنیک نورپردازی باید تعادل را برقرار کنید. به این معنا که نورپردازی طوری نباشد که بعضی از قسمت‌ های خانه خیلی روشن و برخی دیگر تاریک و کم‌ نور باشد.

یکی از انواع نورپردازی ها، نورپردازی تاکیدی می باشد. بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی، از این نوع نورپردازی به عنوان عنصر زیبایی و ایجاد تاثیرات بصری در دکوراسیون استفاده می کنند. لازم به ذکر است که نورپردازی تاکیدی از جمله نورپردازی هایی می باشد که در طراحی دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار می گیرد.

به این نکته توجه کنید که استفاده از ترکیب انواع نورپردازی ها، می ‌تواند تاثیر خارق العاده ای بر دکوراسیون داخلی شما داشته باشد.

در صورتی که آشپزخانه شما دارای سقف کوتاهی می باشد، شما می توانید با استفاده از تکنیک نورپردازی، کاری کنید که سقف بلند تر نشان داده شود. به طور مثال شما می توانید با استفاده از یک لوستر بزرگ، می ‌توانید سقف را بلندتر جلوه دهید. # دکور آشپزخانه

لینک خرید دمکنی های پرفروش لالاروژ کلیک کنید

سعی کنید در دکوراسیون داخلیتان، از انواع منبع های نوری استفاده کنید. به طور مثال می توانید هم از نور طبیعی برای نورپردازی استفاده کنید و هم از نور های مصنوعی نظیر لامپ ها، لوستر ها، چراغ های رو میزی و …. استفاده کنید.

شما می توانید در قفسه های موجود در آشپزخانه از لامپ های تزئینی استفاده کنید. این نوع نورپردازی علاوه بر این که به نورپردازی فضای شما کمک می‌ کند، نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد.

در بخش های تاریک، می ‌توانید از چراغ ‌های پایه‌ دار استفاده کنید.
  • در صورتی که از رنگ ‌های خنثی و روشن برای دکوراسیون خانه‌ تان استفاده می کنید، بهتر است برای نورپردازی از لوستر رنگ تیره یا حتی مشکی استفاده کنید. این تضاد رنگی، بر جذابیت دکوراسیون می ‌افزاید.
  • لازم به ذکر است که در دکوراسیون آشپزخانه از لوستر های پارچه ای استفاده نکنید. چرا که این لوستر ها سریع لکه دار می شوند و ظاهر مرتب آشپزخانه را از بین خواهند برد.
  • هنگام انجام نورپردازی در دکوراسیون، به انعکاس نور توجه کنید.
  • برای این که بتوان یک فضای باریک و بلند را به صورت عریض نمایش داد، می توان با تاباندن نور به یکی از دیوار های عریض آشپزخانه، باریکی آن را از دید مخاطب پنهان کرد.

نورپردازی در فضای آشپزخانه

نقطه شروع طراحی دکوراسیون آشپزخانه را می‌ توان یک نورپردازی مناسب برای آن دانست. در هنگام طراحی نورپردازی در فضای آشپزخانه، ابتدا باید به کاربردهای مختلف آن توجه کرد. به طور مثال در صورتی که برای کار هایی از جمله مطالعه کردن، استراحت و دیدن تلویزیون قصد دارید نور پردازی انجام دهید، باید این نورپردازی طوری باشد که نور کافی را در این محیط ها تامین سازد.

استفاده از یک لامپ سقفی در آشپزخانه از واجبات است .

استفاده از لامپ های نقطه ای می تواند در بخش های مختلف آشپزخانه از جمله هود، کابینت، سینک و جزیره و … فضایی دلنشین ایجاد کند. # دکور آشپزخانه

برای خرید پیشبندهای پرفروش با تنوع و کیفیت بالا کلیک کنید

پیشبند پارچه ای

نورپردازی در آشپزخانه باید از انعطاف کافی برخوردار باشد.

برای قسمت هایی از آشپزخانه که نور کافی را دریافت نمی کنند، باید از نوعی از نورپردازی استفاده کرد که این قسمت ها از نور کافی برخوردار شوند. به طور مثال برای قسمت هایی مانند سینک ظرف شویی می توان از نورپردازی متمرکز استفاده کرد.

به طور کلی امروزه با توجه به سبک دکوراسیون می توان از تکینک های مختلف نورپردازی استفاده کرد. مثلا در سبک مدرن از نورپردازی مخفی به جای نورپردازی مستقیم استفاده می شود. این نوع نورپردازی در معرض دید افراد قرار ندارد و لوازم آن در داخلی فرورفتگی های دیوار پنهان شده است. در این صورت فقط پرتو های بازتاب شده آن به چشم می خورد.

 دکور آشپزخانه

 

سعی کنید در قسمت هایی از جمله مبل، میز و به طور کلی در زوایای تاریک از نور مخفی در قسمت های زیرین کابینت ها استفاده کنید تا بتوانید فضا را بزرگ تر نشان داده و جلوه خاصی به دکوراسیون ببخشید. # دکور آشپزخانه

سرویس پارچه ای

همان طور که می دانید مهم ترین قسمت در آشپزخانه، کابینت می باشد. از آنجایی که بخش زیادی از فضای آشپزخانه را کابینت اشغال کرده است، از این رو نورپردازی در این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور مثال می توان از نور های مصنوعی به شکل نوار ‌ال‌ ای ‌دی، درون کابینت ها استفاده کرد و موجب بهتر دیده شدن داخل کابینت، کشو و نمای آشپزخانه شد. همچنین استفاده از تکنیک های نورپردازی در کابینت، تاثیر به سزایی در برجسته تر دیده شدن و بهتر دیده شدن رنگ دارد. # دکور آشپزخانه

برای دیدن محصولات زیبا و خاص لالاروژ به فروشگاه لالاروژ مراجعه کنید

لالاروژ

برای دیدن محصولات زیبا و خاص لالاروژ به فروشگاه لالاروژ

کانتر از دیگر قسمت های آشپزخانه می باشد که انجام نورپردازی در این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که بیشتر افراد برای انجام کار هایشان، از کانتر به عنوان میز کار استفاده می کنند.

 دکور آشپزخانه

برای اعمال نورپردازی بر روی کانتر بهتر است از نور هایی مانند هالوژن که به خوبی نور را بازتاب می کنند، استفاده کنید. با این کار علاوه بر روشن کردن فضا، می توان سقف را نیز بلندتر نشان داد. همچنین لازم به ذکر است که در انجام نورپردازی بر روی کانتر به هیچ عنوان از نور های متمرکز و کانونی استفاده نکنید. # دکور آشپزخانه

این مطلب را از دست ندهید  بهترین ست دمکنی آشپزخانه چه برندی است؟

یکی از منابع نورپردازی، منبع طبیعی نور می باشد. شما می توانید از پنجره ها به عنوان نورپردازی طبیعی استفاده کنید. پس به هیچ وجه پنجره ها را با پرده های ضخیم نپوشانید و اجازه دهید که نور به فضا راه یابد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی نور، رنگ دیوار ها می باشد. دیوار هایی با رنگ تیره، فضا را کم نور و دیوار هایی با رنگ روشن، فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان می دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *