دمکنی لالاروژ, مجله لالاروژ

دم کنی فری سایز متنوع و زیبا برند لالاروژ

دمکنی

دم کنی فری سایز : آشپزخانه یکی از مکان های مهم و ضروری در هر خانه به شمار می رود که به خصوص برای بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که خانم ها بیشتر زمان خود را در این محیط سپری میکنند. به همین دلیل فراهم آوردن محیطی که آرامش را برای بانوان به همراه داشته باشد ضروری است.

در دسترس بودن کلیه لوازم مورد نیاز، یکی از راه هایی است که به ایجاد محیطی آرامش بخش کمک میکند. سرویس پارچه ای آشپزخانه از جمله اقلامی است که کاربردهای بسیاری در آشپزخانه ها داشته و از این رو تکمیل و در دسترس بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از اجزای پرکاربرد سرویس پارچه ای آشپزخانه، یعنی دم کنی فری سایز بپردازیم.

وزن 0.1 kg
رنگ بنتونی, بنفش, سرخابی, کالباسی, گلبهی
سایز 24 ، 28، 35 سانتی متر

لینک خرید دمکنی های پرفروش برنج لالاروژ کلیک کنید

دم کنی چیست؟

دم کنی ها یکی از اجزای مهم و پرکاربرد سرویس پارچه ای می باشد.که از زمان های قدیم شاهد استفاده و کاربرد آن در آشپزخانه ها هستیم. در زمان هایی که استفاده از پارچه و سرویس پارچه ای به شکل امروزی رواج نیافته بود، خانم های خانه دار برای بهتر دم کشیدن برنج، انواع پلو و … از روزنامه های باطله استفاده میکردند. که امروزه اینکار از نظر بهداشت و سلامت توصیه نمیشود.

اگر برای دم کشیدن برنج از دم کنی استفاده نشود، قطرات آب ناشی از بخار به درون قابلمه بر میگردد و موجب خراب شدن برنج، پلو و … میگردد. از این رو از دمکنی های پارچه ای استفاده میشود که بخار آب را جذب کرده و از بازگشت آن به درون قابلمه جلوگیری میکند. امروزه با توجه با اهمیت و کاربرد دمکنی در آشپزخانه ها انواع رنگ و مدل آن روی کار آمده است که انتخاب آن امری سلیقه ای می باشد.

این مطلب را از دست ندهید  قیمت دمکنی نسوز پرفروش لالاروژ
دم کنی فری سایز چیست؟

سرویس های دمکنی در سایز و اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند. که لازم است قبل از خرید ، سایز درب قابلمه های خود را یادداشت کرده و دم کنی های مناسب آن را تهیه نمایید. در این بین دم کنی ها فری سایز، انواعی از دم کنی ها هستند که به دلیل خاصیت پارچه و یا کش به کار رفته در دوخت آن ها قابلیت استفاده برای چند سایز درب قابلمه را دارند. تهیه این دمکنی ها از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده و به فضای کمتری برای نگه داری نیاز دارد.

نکات مورد توجه در خرید دم کنی فری سایز!

 • جنس پارچه به کار رفته در تهیه دم کنی فری سایز، مهم ترین نکته مورد توجه در خرید دم کنی می باشد. (بهترین جنس در تهیه دم کنی فری سایز، پارچه های نخی و کتانی می باشد.)
 • انتخاب رنگ و طرح مناسب دم کنی از دیگر نکات مورد توجه است. از آنجا که دم کنی تاثیر به سزایی در زیبایی و دکوراسیون آشپزخانه دارد باید طرح و رنگی را انتخاب کنید که با سایر اجزای موجود در آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.
 • دم کنی هایی را انتخاب کنید که دارای آویز هستند. دم کنی های آویز دار را میتوانید در قسمت های مختلف آشپزخانه آویزان کنید که تاثیر چشم گیری در زیبایی و دکوراسیون آشپزخانه خواهند داشت. علاوه بر این دسترسی به این دم کنی ها و خشک شدن آن ها راحت تر صورت میگیرد.
 • قبل از اقدام برای خرید دم کنی تعداد و سایز قابلمه های خود را یادداشت کنید. همانطور که می دانید دم کنی ها از سایز های مختلفی برخوردارند. سعی کنید از خرید دمکنی اضافی بپرهیزید تا در هزینه های شما صرفه جویی شود. در صورت تهیه دم کنی فری سایز میتوانید با تهیه یک دم کنی برای تمام قابلمه های خود از آن استفاده کنید.
 • امروزه شاهد انواع دم کنی های تزیین دار در بازار هستیم. که به خصوص توجه تازه عروسان را به خود جلب نموده است. در صورتی که قصد تهیه این دم کنی ها را دارید، توجه کنید تزئینات آن با دوخت به پارچه متصل شده باشد. چرا که در صورت استفاده از چسب ممکن است در اثر شستشو چسب آن از بین برود و دم کنی شکل اولیه خود را از دست بدهد.
 • دم کنی ها در تماس مستقیم با محتویات درون قابلمه قرار دارند. از این رو کیفیت پارچه انتخابی از اهمیت بالایی برخوردار است و منجر به حفظ عطر و طعم برنج میشوند.

سرویس پارچه ای

پارچه مناسب دم کنی فری سایز!!

 • پارچه مورد استفاده در دم کنی فری سایز نباید دارای الیاف پلاستیکی باشد. چرا که در مجاورت حرارت از بین میرود. بهترین جنس پارچه های نخی و کتانی است.
 • پارچه مورد استفاده برای دم کنی فریسایز باید از قابلیت شست و شوی راحت بر خوردار باشد. چرا که دم کنی در معرض رطوبت و آلودگی قرار دارد و باید به طور مرتب شسته شود.
 • پارچه دم کنی های فری سایز نباید رنگ پس بدهد. چرا که در غیر اینصورت ممکن است در برخورد با مواد غذایی به محتویات درون قابلمه رنگ پس دهد.
 • طرح و رنگ دم کنی فریسایز را به گونه ای انتخاب کنید که با سایر اجزای آشپزخانه همخوانی داشته باشد. علاوه بر آن طرح و رنگ آن به صورتی نباشد که بعد از چند سال از مد افتاده به نظر برسد.
 • پارچه دم کنی فری سایز باید قابلیت بالایی در جذب بخار آب داشته باشد. و …
انواع طرح های دم کنی فری سایز
 • دم کنی فریسایز با طرح گل دار
 • دم کنی فریسایز با طرح راه راه
 • دم کنی فریسایز با طرح گبه
 • دم کنی فریسایز با طرح های فانتزی
 • دم کنی فریسایز با طرح های سنتی
 • و …
این مطلب را از دست ندهید  سرویس دمکنی عروس جدید
سخن پایانی

همانطور که در این مقاله بیان شد دم کنی ها از پرکاربردترین اجزای آشپزخانه می باشند. شما میتوانید با تهیه یک دم کنی فری سایز، برای سایز های مختلف قابلمه آن را مورد استفاده قرار دهید. به این ترتیب هزینه کمتری پرداخت میکنید. چرا که قیمت سرویس دم کنی با تعداد دم کنی های موجود در آن رابطه مستقیمی دارد.

فراموش نکنید دم کنی ها در زیبایی فضای آشپزخانه تاثیرات بسیاری دارد. سعی کنید طرح و رنگی را انتخاب کنید که با سایر اجزای آشپزخانه همخوانی داشته باشد. به طور مثال رنگ دم کنی فری سایز با رنگ کاشی یا کابینت هماهنگ باشد. به این ترتیب میتوانید فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کنید. 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *