مجله لالاروژ

کاربرد استفاده از پیش بند در آشپزخانه

پیشبند

کاربرد پیش بند ؛ بسیاری از افراد سوال می پرسند که ضرورت استفاده از پیش بند در آشپزخانه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ضرورت استفاده از پیش بند، جلوگیری از کثیف شدن لباس های اصلی می باشد. در واقع پیش بند روکشی است که برای محافظت از لباس ها در برابر فرسودگی، ساییدگی، پارگی و … ضرورت دارد.

لازم به ذکر است که در هر شغل و صنعتی، پوشیدن لباس و پوشش مخصوص به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو تنوع پیش بند ها در رنگ و طرح با توجه به کاربرد های آن متفاوت می باشد. به عنوان مثال پیش بند هایی که مخصوص بانوان طراحی می شود اغلب دارای طرح های خاص، رنگ های متنوع و حتی می توان گفت شیک و مجلسی می باشند. اما پیش بند های مردانه اغلب ساده و دارای رنگ های تیره هستند.

لینک خرید پیش بندهای پرفروش لالاروژ کلیک کنید

کاربرد پیش بند در صنایع مختلف

استفاده از پیش بند برای آشپزی: شما می توانید در هنگام آشپزی از پیش بند برای جلوگیری از پاشیده شدن چربی، روغن، رطوبت و …. استفاده کنید. در این صورت لباس شما از آلودگی، سالم می ماند.

استفاده از پیش بند برای تعمیر: شما می توانید برای انجام کارهایی نظیر تعمیر (تعمیر آب گرم کن، کولر، ماشین و …)، تعویض قطعه و …. از پیش بند برای حفظ پاکیزگی و نظافت لباس استفاده کنید.

استفاده از پیش بند برای رستوران ها: در رستوران ها از پیش بند هایی استفاده می شود که علاوه بر زیبایی، نشان دهنده سمت و جایگاه افراد نیز می باشد.

استفاده از پیش بند ها درهنگام شست و شو: این پیش بند ها به منظور جلوگیری از خیس شدن لباس استفاده می شود.

استفاده از پیش بند به منظور تبلیغات: از این پیش بند به عنوان یونیفورمی استفاده می شود که نشان دهنده انواع رستوران ها، هتل ها ، کافی شاپ ها و …. می باشد.

استفاده از پیش بند برای جوشکاری: از آنجایی که جوشکاری یک فرآیند خطرناک می باشد، از این رو باید از یک پیش بند ایمنی برای این کار استفاده کرد. با استفاده از پیش بند به هنگام جوشکاری از سوختگی ها و خراشیدگی ها در هنگام کار می توان جلوگیری کرد. لازم به ذکر است که پیش بندی که در جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس چرم است. چرا که چرم اشتعال ناپذیر بوده و در برابر سوختگی مقاوم است. # کاربرد پیش بند

این مطلب را از دست ندهید  بهترین برند پیشبند برای آشپزی چیست؟
استفاده از پیش بند برای قصابی
 • استفاده از پیش بند در تکنسین رادیولوژیست
 • استفاده از پیش بند برای کار با مواد شیمیایی
 • استفاده از پیش بند برای نظافت
 • استفاده از پیش بند برای باریستا ها
 • استفاده از پیش بند برای ویتر ها
 • استفاده از پیش بند برای نانوا ها
 • استفاده از پیش بند برای ظرف شویی
 • استفاده از پیش بند برای گارسون
 • استفاد از پیش بند به منظور ایمنی
 • استفاده از پیش بند برای نجاری
یک پیش بند مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اغلب پیش بند ها، دارای روکش پلاستیکی می باشند. بنابراین یک پیش بند مناسب بهتر است که دارای روکش پلاستیکی باشد تا شست و شوی آن آسان تر شود.

یک پیش بند مناسب باید طوری باشد که بیشتر لباس اصلی شما را پوشش دهد. چرا که هر چه پوشانندگی بیشتر، لباس های شما کمتر در معرض آلودگی و کثیفی قرار می گیرند.

یک پیش بند مناسب باید جنس مناسبی داشته باشد که با شست و شوی زیاد، رنگ آن از بین نرود.

یک پیش بند باید با توجه به کاربردش، رنگ و طرح مناسبی داشته باشد. به طور مثال بهتر است رنگ و طرح پیش بند آشپزخانه شاد و روشن باشد اما برای پیش بند گارسونی بهتر است از رنگ های تیره استفاده کرد.

به این نکته توجه کنید که اغلب پیش بند های آشپزخانه در محلی از آشپزخانه آویخته می شوند، بنابراین بهتر است رنگ و طرح پیش بند را طوری انتخاب کنید که با سایر لوازم آشپزخانه هارمونی ایجاد کند.

سعی کنید رنگ پیش بند آشپزخانه خود را طوری انتخاب کنید که تیره و چرک تاب باشد چرا که پیش بند آشپزخانه بیشتر در معرض حجم زیادی از روغن سرخ کردنی، آلودگی و کثیفی قرار دارد. # کاربرد پیش بند

این مطلب را از دست ندهید  مدل جدید پیشبند آشپزخانه

استفاده از پیش بند چه مزایایی دارد؟

 • برای دوخت و دوز پیش بند نیازی به هزینه های بالا نیست و حتی می توان از پارچه های دور ریز نیز استفاده کرد.
 • برای دوختن پیش بند ها نیازی به چرخ خیاطی نیست.
 • اغلب پیش بند ها، دارای روکش پلاستیکی می باشند به همین دلیل شست و شوی آن نیز آسان است.
 • با استفاده از پیش بند ها می توان از آلودگی و کثیف شدن لباس ها جلوگیری کرد. # کاربرد پیش بند

سرویس پارچه ای

گام به گام دوخت پیش بند

اولین قدم برای دوخت پیش بند، تهیه لوازم اولیه آن می باشد. لوازم مورد نیاز برای دوخت و دوز پیش بند شامل نخ و سوزن، چهار عدد تکه پارچه، سنجاق ته گرد، رومیزی یا سفره با روکش پلاستیکی، کاغذ الگو (می توانید به جای کاغذ الگو، از روزنامه نیز استفاده کنید) می باشد. با تهیه این وسایل می توانید دوخت و دوز پیش بند را شروع کنید. # کاربرد پیش بند

برای دوخت پیش بند در ابتدا باید پارچه ای را تهیه کرد. پارچه ای را انتخاب کنید که علاوه بر رنگ بندی و زیبایی، جنس قوی داشته باشد. (منظور از قوی بودن پارچه، یعنی پارچه زود لک نشود، با شست و شو رنگش تغییر نکند و …)

مرحله بعد دوخت و دوز پیش بند، کشیدن الگو و برش آن می باشد. برای کشیدن الگو می توانید از پیش بند های  قدیمی استفاده کرد. (پیش بند را بر روی کاغذ الگو قرار داده و طرح را بکشید) و یا الگو های مختلفی را یاد بگیرید. پس از کشیدن الگو، آن را بر روی پارچه انتقال دهید و سپس برش دهید.

بعد از برش، تکه های پارچه را به یکدیگر بدوزید. در این قسمت نیز باید نوار های پیش بند را به همدیگر متصل کنید. (دوخت نوار گردن، نوار کمربند و …)

سپس باید مراحلی را از جمله اضافه کردن چین بر پیش بند و اضافه کردن ریزه کاری ها (از جمله دکمه، تزئینات، روبان، تور و یا هر چیزی که مطابق سلیقه شما باشد) را پیاده کنید و در آخر برای افزایش زیبایی پیش بندی که دوخته اید، آن را اتو بزنید. # کاربرد پیش بند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *