سرویس آشپزخانه, مجله لالاروژ

نکات مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

از جمله تجهیزات مهمی که در آشپزخانه بسیار ضروری و کاربردی می باشد کابینت آشپزخانه است.انتخاب عاقلانه در کابینت آشپزخانه متناسب در امور دکور آشپزخانه و یا خانه بسیار حائز اهمیت می باشد.و میزان اهمیت آن در امور دکوراسیون خانه در مقایسه با دیوار پوش و یا کف پوش امتیاز بالاتری را به خود اختصاص می دهد.این موارد در سایزها، رنگ و طرح های مختلفی ساخته می شود و متناسب با دکوراسیون و سلیقه اشخاص انتخاب می گردند.

استفاده از کابینت آشپزخانه برای این می باشد که لوازم ضروری و کاربردی که در آشپزخانه می باشد را به درستی نگهداری و محافظت نماید و از بوجود آمدن هرج و مرج در اشپزخانه جلوگیری شود.

برای اینکه بتوانید آشپزخانه زیبا و جذاب داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که کابینت را بر اصولی که در این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم انجام بدهید.

مطمئن باشید با رعایت و انجام این موارد به دکوراسیون آشپزخانه زیبا و دسوت داشتنی دست پیدا خواهید کرد.

سرویس آشپزخانه

عواملی که در انتخاب کابینت نقش دارند:
سبک و مدل دکوراسیون آشپزخانه

قبل از اینکه به دنبال این باشید که چه کابینتی را برای آشپزخانه انتخاب نمایید باید به این نکته توجه کنید که دکوراسیون آشپزخانه شما به چه سبکی تمایل دارد باشد؟

یعنی در ابتدا باید به نوع دکوراسیون که برای به اجرا در آوردن آشپزخانه در نظر دارید را توجه کنید و بر طبق این دو مورد سبک می توانید شروع به انتخاب کابینت مورد نظر خود نمائید.

اگر در نظر دارید که آشپزخانه خود را مدرن طراحی نمائید عموماً کابینت های آشپزخانه مدرن ساده می باشد در مقایسه با سبک کلاسیک عرض کابینت ها کمتر می باشد.

این مطلب را از دست ندهید  کدام یک از انواع زیر قابلمه ای­ ها کارآمدتر است؟

از نظر وزنی کابینت هایی که در آشپزخانه مدرن استفاده می گردد سبک وزن می باشد. و در رابطه با رنگ نیز این کابینت ها تک رنگ تهیه می گردد.

سرویس پارچه ای عروس

جنس کابینت ها در سبک  آشپزخانه مدرن

جنس کابینت در آشپزخانه مدرن PVC و یا هایگلاس می باشد.اما کابینت های کلاسیک که از جنس چوب می باشد.آنها در قیاس با کابینت های مدرن در ارتفاع کمتری می باشد و عمق بیشتری نیز دارند.

رنگ کابینت

در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه خیلی دقت داشته باشید چرا که انتخاب رنگ نا مناسب موجب می شود که آشپزخانه کوچک به نظر برسد و یا فضای آشپزخانه بسیار دلگیر شود.انتخاب رنگ های روشن در آشپزخانه هایی که کوچک می باشد بسیار مناسب است و استافده از رنگ روشن موجب می شود که آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.اما استفاده از رنگ های تیره در آشپزخانه موجب می شود که آشپزخانه کوچک تر به نظر برسد.

نکته ی دیگر که باید به آن توجه داشته داشته باشید این است که استفاده از رنگ های دو رنگ در اشپزخانه باعث بوجود آمدن شلوغی در آشپزخانه می شود پس به شما پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان سعی داشته باشید که از رنگ های تک رنج استافده نمائید و یا می توانید از رنگ هایی در کابینت آشپزخانه استفاده نمائید که با رنگ های مکما طراحی شده باشد.

ضمن این مواردی که توضیح داده شد استفاده از رنگ های تیز و تند مانند سبز فسفری، نارنجی، قرمز را به هیچ عنوان استفاده نکنید; چرا که بعد از مدتی موجب دلزدگی می گردد و در نتیجه خیلی زود از کابینت هایی که در این رنگ انتخاب نموده اید پشیمان می شوید.

این مطلب را از دست ندهید  موارد قابل توجه در انتخاب پرده اتاق

سرویس پارچه ای

جنس بدنه کابینت آشپزخانه

مورد بعدی که می توانیم بگوییم مهم و حائز اهمیت است جنس بدنه کابینت آشپزخانه است. چوب طبیعی بسیار جنس خوب و با دوامی است و کابینت هایی که از جنس چوب ساخته شده اند; در مقایسه با کابینت هایی که از جنس MDF ساخته شده اند بسیار گران تر می باشد. اما MDF برای کابینت بسیار به صرفه و مناسب برای کابینت ها می باشند.

اما نوعی دیگر از جنس کابینت چوب نئوپان می باشد اما تشخیص نئوپان از MDF کمی دشوار می باشد و کابینت های در بازار با عنوان جنس MDF که ارائه می شوند بعد از مدتی کیفیت کاره MDF را ندارد و علت آن است که به علت عدم تشخصی درست MDF از نئوپان که اتفاق رخ می دهد.

کابینت های با جنس بدنه نئوپان در بازار ارائه می گردد ;با روکش کاغذی در اختیار خریدار قرار می دهند; که از مرغوبیت خوب یرخوردار نمی باشد; به خاطر همین در هنگام خرید کابینت حتما به جنس بدنه کابینت آشپزخانه دقت داشته باشید.مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که لبه های کابینت حتماً نوار کاری داشته باشد. زیرا زمانی که لبه های کابینت نوار کاری شده باشد زیرا زیبایی کابینت آشپزخانه را دو چندان می کند. علی الخصوص اگر نوارهای هم رنگ با بدنه لبه کابینت استفاده شده باشد بسیار زیبا خواهد شد.

سرویس آشپزخانه

مدل درهای کابیت

درهای هر کابینت متفاوت می باشد;با توجه به مدل کابینت ها هر در ممکن است به شکل; مسطح، دوتایی و یا به صورت پنل فرو رفته دوتایی طراحی شده باشد; نوع درهای کابینت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کابینت آشپزخانه دارد.پس توجه داشته باشید با توجه به نوع دکوراسیونی که در آشپزخانه خود انتخاب کرده اید ;چه نوع دربی را انتخاب نمائید که متناسب با سبک دکوراسیون شما باشد.

این مطلب را از دست ندهید  نکات مهم و کاربردی در تهیه ظروف دم دستی
برای عضویت در اینستاگرام فروشگاه لالاروژ کلیک کنید

صفحه کابینت ها

صفحه کابینت ها اگر توجه کرده باشید مستقیما در معرض مواد غذایی; نور،حرارت و یا آب می باشند به خاطر همین باید از جنس و کیفیت بالایی برخوردار باشد; تا زمانی که در معرض این عوامل قرار می گیرد آسیب نبیند.غیر از این موارد که ذکر شد باید کابینت ها مقاومت بالایی در برابر خط و خش، سایش داشته باشند تا عمر طولانی مدتی  را در آشپزخانه داشته باشند و خراب نشوند.

چند مورد از صفحه در بازار موجود می باشد که از جمله این صفحه ها می توان به; نئوپان با روکش HPL ، MDF با روکش HPL و ملامینه; پلی وود با روکش HPL; سنگ مصنوعی و طبیعی و پلی وود اشاره کرد.

با دوام ترین متریال موجود در بازار در مقابل عوامل مختلف سنگ می باشد; و گزینه ی مناسب و دائمی برای انواع کانتر است. ضمن اینکه MDF هایی که با روکش های HPL پوشانده شده اند مورد بسیار خوبی برای کانترها می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *